Кадровик01

Мораторій на перевірки для Держпраці — не указ!

  • 20 квітня 2016
  • 3492

Теми перевірок, як завжди, у фаворі. Наскільки вони правомірні? Які органи є контролюючими? Чому органів Держпраці не стосується мораторій на перевірки?

Теми перевірок, як завжди, у фаворі. Наскільки вони правомірні? Які органи є контролюючими? Чому органів Держпраці не стосується мораторій на перевірки?

Майже півтора року минуло відтоді, як Верховна Рада оголосила мораторій на перевірки роботодавців. Ледь не «під ялинку» народні обранці подарували неньці-Україні черговий новорічний «сюрприз» — Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі — Закон № 71). У ньому чорним по білому було написано, що в 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ, організацій і фізичних осіб-підприємців (із обсягом доходу до 20 млн грн) за попередній календарний рік контролюючі органи здійснюють винятково:

  • з дозволу Кабміну;
  • за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки;
  • за рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Проте… не так сталось, як гадалось. Річ у тім, що за статтею 41 Податкового кодексу (далі — ПК) у ролі контролюючих органів виступають органи доходів і зборів, які забезпечують формування єдиної податкової та митної політики. Водночас питання, пов`язані зі сферою праці, не належать до обмежень, установлених Прикінцевими положеннями Закону № 71. Ось такий веселий каламбур: мораторій на перевірки стосується не всіх держструктур, котрі провадять перевірки.

Повноваження Держпраці визначено у Положенні про Державну службу України з питань праці, затвердженому постановою КМУ від 11.02.2015 № 96: реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення).

Отже, штрафні санкції для роботодавців є доволі актуальними. Про це вже «потурбувалася» стаття 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП): у разі ненадання необхідних документів інспектор може внести посадовій особі суб’єкта господарювання письмову вимогу про їх надання у визначені строки, а в разі їх порушення — винуватцям доведеться сплатити чималий штраф — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Від редакції «Кадровик-01»

Перефразуючи відомий вислів Маяковського, говоримо «перевірки», розуміємо «штраф». А кому ж нині хочеться віддавати свої «кровні» через незнання законодавства про працю? З огляду на це виникає безліч питань. Виконуючи побажання багатотисячної «армії» читачів, журнал «Кадровик-01» звернувся за докладними роз’ясненнями щодо мораторію до заступника директора департаменту з питань праці, начальника відділу з питань трудових відносин Державної служби України з питань праці Олени Коновалової. Прочитайте обов’язково:

Перевірки роботодавців органами Держпраці: мораторій не діє («Кадровик-01», № 03/2016)

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю