Кадровик01

Держпраці попереджає: роботодавець, який перед інспекцією укладе з особою договір підряду «заднім числом», не уникне відповідальності

  • 21 травня 2018
  • 720

Якщо інспектор праці виявить ознаки підміни трудових відносин цивільними, роботодавцю загрожують штрафні санкції.

Управління Держпраці у Закарпатській області повідомило, аби уникнути відповідальності за виявлених працівників, які виконують певні обов’язки нелегально, окремі спритні підприємці користуються тим, що про укладення договорів цивільно-правового характеру із фізичними особами не повідомляють державні органи. Таким чином цивільно-правову угоду можна швидко укласти, у т. ч. заднім числом.

Держпраці попереджає: роботодавець, який перед інспекцією укладе з особою договір підряду «заднім числом», не уникне відповідальності Вам стане у пригоді: Цивільно-правовий та трудовий договір: відмінності

«Правда, тут потрібно враховувати один момент: такі договори укладаються на виконання робіт (надання послуг), що носять разовий характер, і це їх ключова умова, — каже перший заступник начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик. — Але буває так, що підприємці, приймаючи працівника за ЦПУ, доручають йому виконувати роботу протягом певного часу. При чому, людина має конкретне робоче місце, дотримується режиму роботи закладу, не має права самовільно залишити робоче місце, виконує вказівки роботодавця і т. д. У такому випадку відбувається підміна трудового договору».

Приватний підприємець з Берегова уклав договір з іншою фірмою про здійснення пасажирських перевезень. Пасажирів перевозили водії автобусів на умовах цивільно-правових відносин. У ході інспекційного відвідування інспектори праці встановити, що вказані особи дотримувалися графіку роботи — протягом місяця доставляли пасажирів до конкретного населеного пункту в чітко визначений час. Тобто вони фактично здійснювали трудову функцію водіїв.

На підприємця накладено штраф у розмірі 335 070 грн (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Інший приватний підприємець, власниця крамниці продажу мобільних телефонів з Ужгорода, залучила до виконання обов’язків продавців-консультантів трьох осіб без оформлення з ними трудових договорів. Останні повідомили інспекторам, що прийняті на роботу як стажери.

Власниця крамниці пояснила: молоді люди були певний час присутні в приміщенні торговельного закладу, але для обговорення їх подальшого стажування. Жодних договорів з ними не оформляли і заробітну плату вони нібито не отримували.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення з ним трудового договору (ч. 3 ст.24 КЗпП). Тому на фізичну особу-підприємця накладено штраф у розмірі 335 070 грн (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці у Закарпатській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон