Уряд узгодив нормативні акти із законодавством про державну службу

20 червня 2018
914
Середній бал: 5 із 5

КМУ вніс зміни до регламенту місцевої державної адміністрації, порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців та порядку присвоєння рангів державних службовців

КМУ постановою від 23.05.2018 № 434  вніс зміни до Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ від 11.12.1999 № 2263, зокрема, уточнив порядок погодження та затвердження положень про структурні підрозділи місцевої державної адміністрації.

Положення про структурний підрозділ із статусом юридичної особи публічного права:

  • розробляє керівник підрозділу;
  • погоджують — заступник голови (відповідно до розподілу обов’язків) та керівник юридичного відділу чи сектору (далі — юридичний відділ) апарату адміністрації;
  • затверджує голова адміністрації.

Положення про структурний підрозділ без статусу юридичної особи публічного права:

  • розробляє керівник підрозділу;
  • погоджують — заступник голови (відповідно до розподілу обов’язків), керівник апарату та керівник юридичного відділу апарату адміністрації;
  • затверджує голова адміністрації.

Положення про апарат місцевої держадміністрації:

  • розробляє керівник юридичного відділу апарату адміністрації;
  • погоджує керівник апарату;
  • затверджує голова адміністрації.

Окрім того, уточнили порядок призначення керівника апарату адміністрації та його заміни на час тимчасової відсутності. Також визначили особливості роботи з персоналом в структурних підрозділах зі статусом юридичної особи публічного права і без означеного статусу.

Змін зазнало і Типове положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, затверджене постановою КМУ від 26.09.2012 № 887.

Так, керівника структурного підрозділу зі статусом  юридичної особи публічного права призначає на посаду (звільняє з посади) голова адміністрації за погодженням з органом виконавчої влади вищого рівня. Заступника керівника призначає керівник структурного підрозділу.

Керівника структурного підрозділу без статусу юридичної особи публічного права призначає на посаду (звільняє) керівник апарату адміністрації за погодженням з органом виконавчої влади вищого рівня. Заступника керівника призначає керівник апарату адміністрації.

Уряд уніс зміни й до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2016 № 246, зокрема, залежно від статусу державного органу та посади, на яку проводять конкурс, уточнено державний орган, який проводить конкурс на зайняття вакантних посад державної служби.

Змінами до Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого постановою КМУ від 20.04.2016 № 306, встановлено: у разі коли суб’єкт призначення є безпосереднім керівником державного службовця, керівник приймає рішення про присвоєння достроково чергового рангу державного службовця за обґрунтованим поданням служби управління персоналом державного органу, в якому працює державний службовець.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

logo