Кадровик01

Працівниця звільняється під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи повертати кошти ФСС?

  • 26 червня 2018
  • 1556

Якщо жінка бажає розірвати трудовий договір під час перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, то суму допомоги по вагітності та пологах за частину відпустки, що припадає на період після звільнення, не перераховують та не повертають.

Фонд соціального страхування України (лист від 15.05.2018 № 2.4-15-1677) нагадав, що допомогу по вагітності та пологах надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (ч. 1 ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Допомогу по вагітності та пологах застрахованій особі виплачують за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей — 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомогу по вагітності та пологах виплачують за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 — до пологів та 90 — після пологів). Розмір зазначеної допомоги обчислюють сумарно та надають застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

Право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів ФСС виникає в разі настання страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення) (п. 1 ст. 19 Закону № 1105).

Підстава для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах — виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (п. 1 ст. 31 Закону № 1105).

ФСС зауважує, допомогу по вагітності та пологах застрахованій особі, страховий випадок у якої настав під час роботи на підставі строкового трудового договору, надають за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Якщо жінка бажає розірвати трудовий договір під час перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, то суму допомоги по вагітності та пологах за частину відпустки, що припадає на період після звільнення, не перераховують та не повертають.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю