Працівниця звільняється під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи повертати кошти ФСС?

26 червня 2018
2897
Середній бал: 5 із 5

Якщо жінка бажає розірвати трудовий договір під час перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, то суму допомоги по вагітності та пологах за частину відпустки, що припадає на період після звільнення, не перераховують та не повертають.

Фонд соціального страхування України (лист від 15.05.2018 № 2.4-15-1677) нагадав, що допомогу по вагітності та пологах надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (ч. 1 ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Допомогу по вагітності та пологах застрахованій особі виплачують за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей — 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомогу по вагітності та пологах виплачують за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 — до пологів та 90 — після пологів). Розмір зазначеної допомоги обчислюють сумарно та надають застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

Право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів ФСС виникає в разі настання страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення) (п. 1 ст. 19 Закону № 1105).

Підстава для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах — виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (п. 1 ст. 31 Закону № 1105).

ФСС зауважує, допомогу по вагітності та пологах застрахованій особі, страховий випадок у якої настав під час роботи на підставі строкового трудового договору, надають за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Якщо жінка бажає розірвати трудовий договір під час перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, то суму допомоги по вагітності та пологах за частину відпустки, що припадає на період після звільнення, не перераховують та не повертають.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

logo