На громадських роботах не можна буде виконувати роботи з підвищеною небезпекою

2 грудня 2015
104
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Кабінет Міністрів України зареєстрував проект Закону України «Про внесення зміни до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» (№ 3566)

Кабінет Міністрів України зареєстрував проект Закону України «Про внесення зміни до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» (№ 3566).

Відповідно до статті 18 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

До зазначених робіт не допускаються працівники, у т. ч. посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

Автори законопроекту зазначають, що зазначені умови неможливо виконати у разі залучення працівників до громадських робіт з підвищеною небезпекою, оскільки це може не тільки спричинити неякісне виконання завдань, але й призвести до нещасних випадків.

Тому Уряд пропонує доповнити частину першу статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI абзацом наступного змісту: «До громадських робіт не належать роботи, визначені переліком робіт з підвищеною небезпекою, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці».

Підготувала Ольга Савченко,
експерт «МЦФЕР: Кадри»

logo