Кадровик01

Уряд врегулював питання утворення, реорганізації та ліквідації державних наукових установ

  • 10 липня 2018
  • 260

Кабмін погоджує утворення, реорганізацію та ліквідацію наукової установи.

КМУ постановою від 04.07.2018 № 529 затвердив Порядок утворення, реорганізації та ліквідації державних наукових установ (далі — Порядок).

Порядок поширюється на державні наукові (науково-дослідні, науково-технологічні, науково-технічні, науково-практичні) установи, у т. ч. подвійного підпорядкування, які повністю або частково фінансуються з держбюджету, а також державні комерційні підприємства та казенні підприємства, організації, які відповідно до статті 1 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 26.11.2015 № 848-VIII належать до наукових установ (далі — державні наукові установи).

Порядок не поширюється на державні наукові установи (організації, підприємства), що перебувають у віданні НАН та національних галузевих академій наук, у т. ч. їх подвійного підпорядкування, які утворюють, реорганізовують та ліквідовують відповідно до законодавства.

Державні наукові установи утворюють, реорганізовують, ліквідовують:

  • у межах виділених центральним органам виконавчої влади бюджетних асигнувань за наявності достатніх матеріально-технічних та інших ресурсів;
  • за погодженням із КМУ за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері (далі — заінтересований орган).

Заінтересований орган розробляє проект постанови КМУ, до якого додає обґрунтування та рекомендації (у разі наявності) Міжвідомчої ради з координації фундаментальних і прикладних досліджень в Україні.

Окрім того, при реорганізації або ліквідації державної наукової установи до обґрунтування додають:

  • витяг (витяги) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб —підприємців та громадських формувань з інформацією про повне найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код;
  • відомості про результати наукової, науково-технічної, фінансово-господарської діяльності за попередні три роки;
  • пропозицію про правонаступника (правонаступників), якій (яким) передадуть відповідні функції у разі реорганізації, та у разі потреби інформація про його (їх) організаційно-правову форму;
  • гарантії дотримання трудового законодавства прав та інтересів працівників, яких вивільнять.

Ольга Догадіна,
провідний експерт
MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю