Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Ваша дитина вступає до вищого закладу освіти? Оформіть щорічну відпустку або відпустку без збереження зарплати

  • 31 липня 2018
  • 594

Держпраці наголошує: роботодавець не може відмовити працівнику в наданні відпустки влітку, якщо дитина працівника вступає до вищого навчального закладу в іншому населеному пункті.

Управління Держпраці у Рівненській області нагадало, що працівники, які мають дітей-абітурієнтів віком до 18 років, мають право на відпустку для супроводження їх до навчального закладу, розташованого в іншій місцевості, та у зворотному напрямку. Вона може бути щорічною або без збереження заробітної плати.

Працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, за їхнім бажанням надають щорічну відпустку або її частину для супроводження дитини до місця розташування навчального закладу та у зворотному напрямі (ч. 8 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Відпустку надають тривалістю не менш як 12 календарних днів. За наявності двох і більше дітей означеного віку щорічну відпустку надають окремо для супроводження кожної дитини.

Також працівники, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, мають право на відпустку без збереження заробітної плати (п. 17 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки). Відпустку надають в обов’язковому порядку. Роботодавець зобов’язаний надати відпустку в час, визначений самим працівником, у межах дії відповідної обставини, яка надає право на отримання відпустки без збереження заробітної плати в обов’язковому порядку. Відпустку надають тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі. За наявності двох і більше дітей зазначеного віку відпустку без збереження заробітної плати надають окремо для супроводження кожної дитини.

Держпраці наголошує — форма навчання (денна, заочна, вечірня), на яку вступає дитина, для надання відпустки значення не має.

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю