Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Не маєте можливості дотримати нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю? Заявіть в центр зайнятості про вакансію

  • 9 серпня 2018
  • 685

Підприємство, що своєчасно надало інформацію про попит на вакансії, фактично, вжило усіх залежних від нього заходів для відповідності середньооблікової чисельності працюючих інвалідів установленим нормативам.

Закон передбачає адміністративно-господарські санкції для підприємств, які не забезпечили середньооблікову чисельність працюючих осіб з інвалідністю відповідно до установленого нормативу. Однак суб’єкт звільняється від відповідальності, зокрема, за порушення правил здійснення господарської діяльності (тобто від адміністративно-господарських санкцій), якщо доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення правопорушення.

Верховний Суд України (постанова від 26.06.2018 по справі № 806/1368/17) зауважив, що

своєчасно та в повному обсязі надавши інформацію про попит на вакансії підприємство, фактично, вживає усіх залежних від нього передбачених законом заходів для відповідності середньооблікової чисельності працюючих інвалідів установленим нормативам, тобто заходів для недопущення господарського правопорушення.

ВСУ наголошує, що законодавство не встановлює обов’язку підприємств подавати форму 3-ПН щомісячно чи з будь-якою іншою періодичністю.

ВСУ звертає увагу, що обов’язок підприємств подавати центрам зайнятості дані про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів саме щомісяця був встановлений Законом України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 № 803-XII, який втратив чинність 01.01.2013.

Натомість, підприємство зобов’язане одноразово подавати форму 3-ПН, а саме не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриття вакансії.

Якщо роботодавець подав звітність «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»  (форма № 3-ПН) не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриття вакансії та відсутні випадки  його безпідставної відмови інвалідам, які самостійно зверталися до відповідача з метою працевлаштування, то він вжив залежних від нього передбачених законодавством заходів для відповідності середньооблікової чисельності працюючих інвалідів установленим нормативам, тобто заходів для недопущення правопорушення.

В цьому випадку наявні підстави для звільнення відповідача від відповідальності на підставі частини 2 статті 218 Господарського кодексу України.Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю