Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Коли проводити свято першого дзвоника? Позиція МОН і профспілки

  • 15 серпня 2018
  • 1755

МОН: заклади освіти можуть провести свято 1 вересня (субота) або 3 вересня (понеділок). Профспілка наголошує: керівники закладів мають дотримати законодавства про працю щодо роботи у вихідний.

Оскільки питання організації освітнього процесу у закладі загальної середньої освіти належить до виключної компетенції закладу освіти, рішення про проведення свята першого дзвоника приймає саме заклад освіти. Тому свято можна провести як 1 вересня, так і 3 вересня, — пояснюють у МОН.

Цього року 1 вересня припадає на суботу. Профспілка працівників освіти і науки України звертає увагу на дотримання законодавства про працю у випадку залучення працівників до роботи у вихідні дні.     

Робота у вихідні дні заборонена (ст. 71 КЗпП). КЗпП допускає залучення окремих працівників до роботи у ці дні з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і у виняткових випадках:

  • відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

  • відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

  • виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

  • виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення (ч. 2 ст. 71 КЗпП).

Профспілка нагадує про компенсацію за роботу у вихідний день: працівнику мають надати інший день відпочинку або оплатити роботу в цей день у подвійному розмірі (ст.72 КЗпП).

Коли проводити свято першого дзвоника? Позиція МОН і профспілкиДізнайтеся, як оплачувати роботу у вихідний, якщо працівник працював лише чотири години

Позиція експертів напряму MCFR Кадриу закладів освіти відсутні підстави для залучення вчителів до роботи у вихідний день (01.09.2018). Аби дотримати законодавства про працю, свято першого дзвоника доцільно провести в понеділок (03.09.2018).

 

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю