Кадровик01

Хто з працівників КДБ колишнього СРСР підпадає під люстрацію

  • 27 листопада 2015
  • 199

Міністерство юстиції України роз’яснило — хто є працівниками КДБ СРСР, КДБ УРСР, КДБ інших союзних республік колишнього СРСР в розумінні пункту третього частини четвертої статті третьої Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014 № 1682-VII

Міністерство юстиції України роз’яснило — хто є працівниками КДБ СРСР, КДБ УРСР, КДБ інших союзних республік колишнього СРСР в розумінні пункту третього частини четвертої статті третьої Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014 № 1682-VII (далі — Закон № 1682).

Мін’юст нагадав, що згідно з пунктом 3 частини четвертої статті 3 Закону № 1682 заборона, передбачена частиною третьою статті 1 Закону № 1682, застосовується до осіб, які були штатними працівниками чи негласними агентами в КДБ СРСР, КДБ УРСР, КДБ інших союзних республік колишнього СРСР, Головному розвідувальному управлінні Міністерства оборони СРСР, закінчили вищі навчальні заклади КДБ СРСР (крім технічних спеціальностей).

При вирішенні питання, чи належить особа до штатних працівників КДБ СРСР, КДБ УРСР, КДБ інших союзних республік, необхідно враховувати чинні за часів функціонування КДБ нормативно-правові акти колишнього Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

Відповідно до Положення про Комітет державної безпеки при Раді Міністрів СРСР та його органах на місцях, затвердженого протоколом засідання Президії ЦК КПРС від 09.01.1959 № 200, поняття «працівники» застосовується як загальне поняття для визначення усіх працівників КДБ, в тому числі і військовослужбовців.

Згідно з абзацом 10 статті 11 Закону СРСР «Про органи державної безпеки СРСР» від 16.05.1991 поняття «працівники органів державної безпеки» охоплює військовослужбовців, робітників і службовців.

Отже, штат органів КДБ складався з працівників, а саме: військовослужбовців, робітників, службовців, а тому всі вищезазначені категорії працівників є штатними працівниками в розумінні частини четвертої статті 3 Закону № 1682.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю