Кадровик01

Новий порядок реєстрації безробітних

  • 8 жовтня 2018
  • 2420

Уряд затвердив новий Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Серед новацій — кар’єрний радник, індивідуальний план надання послуг та можливість звернутися до центру зайнятості до звільнення.

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» від 19.08.2018 № 792 вступить у силу з 01.01.2019.

З наступного року шукати роботу і планувати кар’єру безробітному допомагатиме кар’єрний радник. Він консультуватиме про вакансії, можливості професійної підготовки, перепідготовки, допоможе обрати чи змінити професію.

Для цього кар’єрний радник із безробітним складатимуть індивідуальний план надання послуг. У ньому зазначатимуть заходи для пошуку роботи, строки та періодичність їх надання, зобов’язання сторін. Мінсоцполітики має затвердити примірну форму індивідуального плану надання послуг та порядок його складення.

➤ Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет

Як і раніше, стати на облік в центр зайнятості можна за місцем реєстрації чи перебування.

У разі відсутності підходящої роботи особі, яка шукає роботу, статус безробітного можуть надати з першого дня взяття на облік у центрі зайнятості.

❓Чи зобов’язаний роботодавець надавати працівникам, які підлягають вивільненню, вільні від роботи години для пошуку роботи

Якщо працівник повідомить центр зайнятості щонайменше за два тижні до звільнення з поважної причини (у зв’язку із закінченням строку трудового договору,  відмовою працювати у змінених умовах, скороченням тощо), його візьмуть на облік у день звернення, допоможуть сформувати резюме, розмістять на сайті державної служби зайнятості.

 

Ірина Житкова
головред MCFR: Кадри

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон