Учасникам Євромайдану лікарняні оплачують без урахування стажу, але лише з 25.07.2018

17 жовтня 2018
486
Середній бал: 5 із 5

Постраждалим учасникам Революції Гідності призначають допомогу по тимчасовій втраті працездатності у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від тривалості страхового стажу.

Фонд соціального страхування України (далі — ФСС) нагадав, що особи, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час участі у Революції Гідності, мають право на призначення їм допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними листками) у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від тривалості страхового стажу.

Скачайте шпаргалку «Пільги у сфері праці постраждалим учасникам Революції Гідності»

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб» від 22.05.2018 № 2443-VIII набув чинності 25.07.2018. Тому за страховими випадками, які настали з 25.07.2018, допомогу по тимчасовій непрацездатності постраждалим учасникам Революції Гідності виплачують у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу).

ФСС зауважив, що сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї) в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачували страхові внески до ФСС.

Таблиця «Перелік категорій працівників, які мають перевагу в залишенні на роботі при скороченні»

Постраждалі під час Революції Гідності мають переважне право залишитися на роботі у разі скорочення штату. Дізнайтеся, які нові категорії працівників теж отримали таке право.

Скільки відпусток надати працівнику, який є учасником бойових дій та постраждалим учасником Революції Гідності

За інформацією Фонду соціального страхування України

logo