text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

ФОП захворів. Як оплатити листок непрацездатності?

  • 18 жовтня 2018
  • 624

При настанні страхового випадку ФОП самостійно приймає рішення про призначення матеріального забезпечення. Якщо захворіли працівники ФОПа — рішення приймає комісія або уповноважений із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Фонд соціального страхування України (далі — ФСС) нагадав, що з 01.01.2016 фізичні особи — підприємці у разі настання у них страхового випадку мають право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів ФСС на загальних підставах (лист від 13.09.2018 № 2.4-15-2951).

▶ Відео до теми «Призначення допомоги з тимчасової непрацездатності сумісникам і підприємцям»

ФОП захворів. Як оплатити листок непрацездатності?

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймає комісія (уповноваженим) із соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, що створена (обрана) фізичною особою - підприємцем або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

➤ Створення комісії із соціального страхування, організація і забезпечення її роботи

Комісія (уповноважений) із соціального страхування контролює правильне нарахування і своєчасну виплату матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

При настанні страхового випадку у ФОП рішення про призначення матеріального забезпечення приймає особисто ФОП. ФСС зауважує, оскільки нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від  23.09.1999 № 1105-XIV не передбачено документального оформлення такого рішення, при оформленні такого рішення ФОП доцільно використовувати форму протоколу засідання комісії із соціального страхування/рішення уповноваженого.

Якщо страховий випадок настав у працівника ФОП, рішення про призначення матеріального забезпечення приймає комісія або уповноважений із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Як скласти протокол комісії із соціального страхування, якщо тимчасова непрацездатність повністю або частково збіглась із відпусткою без збереження зарплати

Чи оштрафують за помилки у протоколі комісії із соціального страхування

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон