Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

ФСС рекомендує використовувати електронні дані про страховий стаж при оплаті лікарняних

  • 12 листопада 2018
  • 3607

Роботодавець може використовувати електронні відомості щодо страхового стажу працівника, розраховуючи розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності.

Фонд соціального страхування України (далі — ФСС) зауважив, якщо страхувальник (роботодавець) раніше отримував інформацію про страховий стаж працівника, отримувати їх повторно не потрібно.

Чек-ліст обов’язкових документів відділу кадрів

«Якщо застрахованій особі регулярно призначається матеріальне забезпечення на одному й тому ж місці роботи, і відповідні відомості вже наявні у страхувальника, то не слід повторно отримувати їх з Пенсійного фонду України, і у разі необхідності лише додавати до страхового стажу місяці, які відпрацьовані і за них сплачено у повному обсязі єдиний соціальний внесок на цьому місці роботи. Якщо ж застрахована особа працює у одного страхувальника більше 8 років, регулярно отримує заробітну плату, з якої сплачується ЄСВ в розмірі не менше мінімального, то додаткові відомості про страховий стаж збирати недоцільно», – наголосив заступник начальника управління страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції ФСС Ганна Харченко.

ФСС нагадав про нову форму заяви-розрахунку для фінансування матеріального забезпечення, у т. ч. допомоги з тимчасової втрати працездатності. Зокрема, оновлений документ розширено відомостями щодо тривалості страхового стажу працівників.

Як отримати нову довідку про стаж?

ФСС рекомендує використовувати електронні дані про страховий стаж при оплаті лікарняних
Ірина Іванченкошеф-редактор журналу «Кадровик-01» та системи «Expertus: Кадри»
У жовтні Пенсійний фонд почав видавати паперові та електронні довідки про страховий стаж для оплати лікарняних. Отримати довідку можуть і працівник, і роботодавець.

Відповідні колонки заяви-розрахунку, в яких зазначають загальний страховий стаж (у повних місяцях) та страховий стаж за останні 12 місяців, заповнюють, зокрема, виходячи з даних, передбачених додатком 9 «Дані про трудовий та страховий стаж», затвердженим постановою правління ПФУ від 18.06.2014 № 10-1.

Додаток 9 страхувальники (роботодавці), а також застраховані особи за наявності електронного цифрового підпису можуть отримати в електронному вигляді на Порталі електронних послуг ПФУ.

За інформацією Фонду соціального страхування України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю