Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Чи може комунальне підприємство укладати договори ЦПХ з фізичною особою? Роз’яснює Держпраці

 • 19 листопада 2018
 • 549

Аби визначити, чи можливо укласти договір ЦПХ на виконання певної роботи, комунальна установа має звернутись до органу, що безпосередньо координує її діяльність

Управління Держпраці у Житомирській області зауважує, що для можливості укладання цивільно-правових договорів з фізичними особами на виконання певних видів робіт у комунальній установі необхідно звернутися до органу підпорядкування, який безпосередньо визначає спрямування проведення господарської діяльності на підприємствах, в установах, організаціях. У випадку комунальної установи, рекомендовано звернутись до органу, що безпосередньо координує її діяльність.

 

Цивільно-правовий договір (ЦПД) — це угода між організацією і громадянином на виконання ним певної роботи, предметом якої є надання певного результату праці. Формами ЦПД є договір підряду, договір про надання послуг тощо. За цивільно-правовими договорами одна сторона зобов`язується, на свій ризик, виконати певну роботу за завданням другої сторони, а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу. Для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов’язаний одержати спеціальний дозвіл (ч. 3 ст. 837 Цивільного кодексу України).

Роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (ч. 3 ст. 21 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII). Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 №1107 (далі — Порядок № 1107). Підрядник може виконувати роботи підвищеної небезпеки на підставі договору підряду, якщо також отримає дозвіл за Порядком №1107.

Чек-ліст обов’язкових документів відділу кадрів

Залучення суб’єктами господарювання для виконання робіт підвищеної небезпеки фізичних осіб на підставі цивільно-правових договорів без дозволу є порушенням вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку, а саме: правил безпеки, інструкцій з безпечного ведення робіт, будівельних норм та правил, правил технічної експлуатації, інших галузевих норм і правил, технологій (лист Держпраці від 16.11.2017 №11000/1/7.2-ДП-17).

Підстави для визнання договорів ЦПД трудовими:

 • найманий працівник систематично виконував доручення посадової особи суб`єкта господарювання, яка організовує процес праці, водночас обсяг виконуваних цим працівником обов`язків збігається з колом обов`язків за посадою (професією);
 • найманий працівник керувався внутрішніми положеннями суб`єкта господарювання;
 • найманий працівник отримував матеріальну допомогу та щомісячні виплати;
 • наявність нормованого часу роботи.

Держпраці звертає увагу, відповідно до умов цивільно-правового договору:

 • процес організації трудової діяльності залишається за його межами, а його метою є отримання певного матеріального результату;
 • договором установлюють початковий та кінцевий строки виконання визначених робіт, який підрядник виконує відповідно до власного графіка роботи і своїх можливостей;
 • строк оплати має бути зазначено в договорі;
 • підставою для виплат є акт виконаних робіт;
 • обсяг виконуваної роботи визначають у вигляді конкретних фізичних величин.

 За інформацією Управління Держпраці у Житомирській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю