Кадровик01

Міноборони призиває на військові збори резервістів оперативного резерву першої черги

  • 29 листопада 2018
  • 2481

Мобілізацію поки не оголошують, проте резервістів оперативного резерву першої черги призвуть на військові збори. Роботодавці мають забезпечити резервістам усі гарантії згідно з КЗпП

Чек-ліст обов’язкових документів відділу кадрів

Про призов на військові збори повідомив на брифінгу «Робота оборонного відомства щодо запровадження та забезпечення виконання заходів правового режиму воєнного стану» Радіон Тимошенко, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

➤ Воєнний стан в Україні 2018, трудова повинність, мобілізація 2018: що має знати кадровик

За словами Тимошенка, «мобілізація серед громадян наразі не проводитиметься, натомість відбудуться збори для резервістів першої черги, до числа яких належать чоловіки до 40 років, котрі пройшли відповідну підготовку і проживають на всій території України», повідомляє Укрінформ.

Р. Тимошенко зауважив таке: «Оперативний резерв першої черги — це люди до 40 років, які пройшли відповідну підготовку, вони прийдуть до військової частини, вони знають свого командира військової частини і готові до виконання бойових завдань. Резервісти другої черги  - це особовий склад до 50 років, який піде на доукомплектування стратегічного резерву. З ними проведуть збори за принципом стрілкового дня раз на тиждень. В окремих бригадах територіальної оборони буде вивчено питання, коли проведуть заняття більш широкого плану».

 Чи може роботодавець не відпустити працівника на збори через виробничу необхідність?

Експерти журналу «Кадровик-01» та системи «Expertus: Кадри» роз’яснюють таке. Згідно зі статтею 26-2 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, в особливий період на службу у військовому оперативному резерві першої черги в обов’язковому порядку зараховують тих, хто відслужили військову службу, демобілізовані, і за професійно-психологічними характеристиками та станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві.

До оперативного резерву першої черги зараховані ті військовозобов’язані, хто був у АТО, брав участь у бойових діях, має бойовий досвід.

Нині таких військовозобов’язаних призивають на військові збори.

Роботодавець має дотримати всіх передбачених законом гарантій для тих, хто йде на військові збори резервістів. З-поміж них – увільнення від роботи, збереження посади та середнього заробітку.

Як документувати увільнення, зразок наказу про увільнення на час військових зборів — у журналі «Кадровик-01»  та системі «Expertus: Кадри».

 

Ірина Іванченко,
шеф редактор журналу «Кадровик-01» та системи «Expertus: Кадри»

 При підготовці використані матеріали ukrinform.ua

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон