Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Увага! Додаткова відпустка одинокій матері буде тривалішою

  • 10 січня 2019
  • 3328

Народні депутати пропонують скасувати обмеження тривалості соціальної відпустки одиноким матерям. Законопроект також надає визначення терміну «одинока мати»

У ВРУ зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо тривалості додаткових відпусток для одиноких матерів) (законопроект № 9346).

Автори законопроекту пропонують внести зміни до статті 182-1 КЗпП та статті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР:

  • скасувати обмеження максимальної тривалості соціальної відпустки у 17 к. д. для одиноких матерів;
  • надати визначення працівників — одиноких матерів. Це особи, які мають право на допомогу на дітей одиноким матерям відповідно до статті 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

❓ Дізнайтеся, як оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за важкохворою дитиною

Нагадаємо, що згідно із Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Також право на допомогу на дітей одиноким матерям має мати дітей у разі смерті чоловіка, яка не одержує на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника.

У разі прийняття Законопроекту № 9346 питання, чи є одинокою матір’ю жінка, яка виховує та утримує дитину сама, зокрема, розлучена жінка, має зникнути з порядку денного кадрової практики.

Як зазначили автори Законопроекту № 9346, його мета — покращити на законодавчому рівні захист одиноких матерів, що матиме позитивний вплив і на їхніх дітей. Одинокі матері та діти, яких вони утримують і виховують, є однією з найменш захищених категорій громадян України.

За даними Міністерства соціальної політики в Україні у 2003 році було зареєстровано 27 тис. одиноких матерів, наприкінці 2011 року – 576 тис., а на початок 2016 року — понад 600 тис.

Мінзарплата та мінімальний оклад у штатному розписі 2019

Увага! Додаткова відпустка одинокій матері буде тривалішою
Ольга Догадінапровідний експерт MCFR Кадри
Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік» збільшив мінімальну зарплату та прожитковий мінімум. Наслідок — зростає розмір мінімального посадового окладу.

Ольга Догадіна,
провідний експерт
MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю