Кадровик01

Муніципальна няня нарешті запрацює. Уряд визначився з порядком оплати

  • 13 лютого 2019
  • 868

Уряд частково компенсує батькам, що працюють, витрати на няню.

Проект «муніципальна няня» — резонансна ініціатива Уряду із соцзахисту сімей із дітьми. Проект передбачає, що із 01.01.2019 працюючим батькам відшкодовуватимуть послуги з догляду за дитиною до трьох років. Хоча проект прийнятий ще наприкінці травня (постанова КМУ від 30.05.2018 № 427), а Мінсоцполітики мав три місяці, щоб розробити порядок відшкодування, чиновники впоралися із завданням лише до Дня святого Валентина. Але добре, що таки впоралися!

КМУ ухвалив 30.01.2019 постанову «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» за № 68 — і визначив, як надавати та відшкодовувати вартість послуги.

Скористатися послугою «муніципальна няня» можуть батьки (усиновлювачі) та опікуни дитини, що не досягла трирічного віку.

Муніципальною нянею може стати ФОП або працівник підприємства/організації, що надає послуги з догляду за дітьми. Виняток — працівники державних і комунальних закладів дошкільної освіти.

Щоб скористатися послугою «муніципальної няні», батьки мають укласти письмовий договір з ФОП або підприємством про догляд за дитиною до трьох років, а відтак надати документ до місцевого структурного підрозділу соцзахисту населення. Цей орган  розгляне документи і призначить компенсаційні виплати.

Компенсацію послуги «муніципальна няня» призначать на строк догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі.

Компенсацію виплачуватимуть підрозділи з питань соцзахисту населення щомісяця. Підства для виплат — надані батьками документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальної няні.

Компенсацію няні призначать незалежно від того, чи отримують батьки допомогу на дитину.

Приємно, що компенсацію не враховуватимуть у сукупний дохід родини для призначення субсидії чи інших соціальних допомог.

 

Галина Бєлікова,
редактор-експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон