Кадровик01

Роботодавців можуть змусити укладати трудовий договір з ФОПами

  • 26 лютого 2019
  • 176

Мінсоцполітики винесло на громадське обговорення проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці.

Звіт 10-ПІ у 2019 році

Зміни мають подолати фіктивну самозайнятість в Україні та додатково захистити права найманих працівників. У перспективі зобов'язати осіб, які виконують роботи або надають послуги на підставі деяких видів цивільно-правових договорів, мати статус суб'єкта підприємницької діяльності.

У тексті проекту вводиться новий термін «роботодавець». Це власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган (особа) чи фізична особа, яка в межах трудових відносин використовує найману працю.

Підставою для виникнення трудових відносин стане не тільки трудовий договір, а й доведення факту трудових відносин.

Наявність таких відносин може встановлюватися в судовому порядку. Зверніть увагу, що саме відповідач зобов’язується довести відсутність факту трудових відносин. У той час як працівник може самостійно звернутися до Держпраці для встановлення такого факту. В свою чергу, за результатами здійснення заходів державного контролю, Держінспектор підтвердить або спростує факт наявності трудових відносин.

Факт наявності трудових відносин незалежно від назви та виду домовленостей встановлюється, якщо є хоча б три ознаки:

  • періодично (два і більше разів) особі надається винагорода у грошовій або натуральній формі за роботу, виконувану (послуги, надані) в інтересах іншої особи;
  • особисте виконання особою роботи (надання послуг) за конкретною кваліфікацією, професією, посадою за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи (надаються послуги), або уповноваженої нею особи;
  • винагорода за виконувану роботу (надані послуги) є єдиним джерелом доходу особи або становить 75 і більше % її доходу протягом 6 календарних місяців;
  • робота виконується (послуги надаються) на визначеному особою, в інтересах якої виконуються роботи (надаються послуги), або уповноваженою нею особою, робочому місці з дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку;
  • особа виконує роботи (надає послуги) подібні до роботи, що виконує штатний працівник роботодавця;
  • організація умов праці, зокрема, надання засобів виробництва (обладнання, інструментів, матеріалів, сировини, робочого місця) забезпечується особою, в інтересах якої виконуються роботи (надаються послуги), або уповноваженою нею особою;
  • тривалість робочого часу та часу відпочинку встановлюється особою, в інтересах якої виконуються роботи (надаються послуги), або уповноваженою нею особою.

За порушення правил оформлення та допуску до роботи роботодавці змушені будуть платити штраф у розмірі від 15 до 30 МЗП.

Мінзарплата та мінімальний оклад у штатному розписі 2019

Роботодавців можуть змусити укладати трудовий договір з ФОП-ами
Ольга Догадінапровідний експерт MCFR Кадри
Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік» збільшив мінімальну зарплату та прожитковий мінімум. Наслідок — зростає розмір мінімального посадового окладу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон