Кадровик01

Неоформлені працівники обійшлися чотирьом підприємствам Харківщини в понад 2 млн грн

  • 27 лютого 2019
  • 227

Харківський окружний адміністративний суд підтримав Головне управління Держпраці у Харківській області та визнав правомірними і законними постанови про накладення штрафів на підставі фактичного допуску працівників до роботи без оформлення трудового договору.

Звіт 10-ПІ у 2019 році

Харківський окружний адміністративний суд знову підтримав Головне управління Держпраці у Харківській області та визнав правомірними і законними постанови про накладення штрафів на підставі фактичного допуску працівників до роботи без оформлення трудового договору (контракту) (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Суд першої інстанції зазначив, що законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин. Посилання суб’єктів господарювання на укладення з працівниками цивільно-правових угод саме по собі не звільняє від відповідальності за допущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин, якщо вказані угоди спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин між найманими працівниками та позивачем.

Суб’єкти господарювання допустили до виконання робіт 21 особу без укладення трудового договору, відповідно оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу. Що є порушенням вимог частини першої та третьої статті 24 КЗпП.

Нагадуємо, що це не перший випадок, коли Харківський окружний адміністративний суд підтримав правову позицію Головного управління.

Тож, чотирьом суб’єктам господарювання доведеться сплатити до державного бюджету штраф на загальну суму 2 329 800 грн.

Звертаємо вашу увагу, що з 6 лютого по 6 березня 2019 року Мінсоцполітики винесло на громадське обговорення проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праціВи ще маєте час висловити свою думку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон