Кадровик01

Що не мають права робити держслужбовці та посадові особи ОМС

  • 4 квітня 2019
  • 387

Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадало, що заборонено робити особам, які звільнилися з державної служби або з органів місцевого самоврядування

Стаття 26 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700) перелічує заборони для осіб, які звільнилися або припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування:

  • протягом року з дня припинення діяльності укладати трудові договори (контракти) або вчиняти правочини у сфері підприємницької діяльності з юридичними особами приватного права або фізичними особами — підприємцями, якщо зазначені особи протягом року до дня звільнення з держслужби або органів ОМС здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців;
  • розголошувати або використовувати у своїх інтересах інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з виконанням службових повноважень, крім випадків, встановлених законом;
  • протягом року з дня припинення відповідної діяльності представляти інтереси будь-якої особи у справах (у т. ч. в тих, що розглядають у судах), в яких іншою стороною є орган, підприємство, установа, організація, в якому (яких) вони працювали на момент припинення зазначеної діяльності.
Що не мають права робити держслужбовці та посадові особи ОМС

Правочини, які вчинили з порушенням цих обмежень, можуть визнати недійсними. Якщо виявлять таке порушення, Національне агентство з питань запобігання корупції звертається до суду для припинення трудового договору (контракту) за пунктом 7-1 статті 36 КЗпП.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон