Кадровик01

Держпраці оприлюднило проект нового Порядку перевірок

  • 24 травня 2019
  • 829

16.05.2019 Держпраці оприлюднила на офіційному веб-сайті проект постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (далі — проект)

Готуючи проект Держпраці проаналізувала скарги, що надходили від юридичних та фізичних осіб-роботодавців, на дії інспекторів праці, й урахувала судову практику. Результат — маємо акт, який майже всі заходи впливу з караючих перетворює в превентивні.

Ви пам’ятаєте, що до 14.05.2019 (до скасування попереднього порядку перевірок) роботодавця не притягували до фінансової та адміністративної відповідальності, якщо він усував порушення, виявлене в ході перевірки. Виняток — неоформлені працівники та порушення мінімальних гарантій в оплаті праці.

За результатами контролю у сфері праці за 2018 рік антилідером серед порушень виявились саме порушення в оплаті праці. Нерідко роботодавці припускались одиничних порушень, іноді незначних за сумою. Результат для них був таким, як і для злісних порушників — штраф 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо якого припустилися порушення. Роботодавці сплачували штраф у значно більшому розмірі, ніж сума, потрібна на усунення самого порушення.

Проект лояльніший до роботодавців. Так само штрафуватимуть за неоформлених працівників. За всі інші порушення не оштрафують, якщо роботодавець їх усуне.

За що штрафують кадровиків?

Пропозиції та зауваження до проекту приймають до 21.06.2019 за адресою: Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; e-mail: dsp@dsp.gov.ua; факс/тел.: (044) 279-05-52.

Проект постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю»СКАЧАТИ проект нового Порядку перевірок

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!

А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон