Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий демодоступ

Кадровик-01

Доля нового Правопису під загрозою — його оскаржують у суді

  • 2 липня 2019
  • 9356

Ще не встигли українці детально вивчити нову редакцію Українського правопису й натішитися спрощенням деяких правил та «узаконенням» ексклюзивних мовних цікавинок, як знайшлися батьки, що від імені своєї дитини намагаються відмінити нововведення через суд.

Мати семикласниці  з Херсону позивається до КМУ. На її думку, уряд не мав повноважень затверджувати постанову «Питання українського правопису» № 437 від 22.05.2019 та не врахував реального стану розвитку української мови, що ускладнить її вивчення та грамотне використання.

Новий український правописСКАЧАТИ

Окружний адміністративний суд міста Києва провів підготовче засідання у справі та відклав її розгляд до 15.08.2019 — надав відповідачеві час для підготовки відзиву на позов та розміщення оголошення у ЗМІ.

Сама дівчинка також коментує своє прагнення відмінити нову редакцію Правопису — називає її «смішною» та порівнює повернення до деяких правил 1929 року з використанням плуга замість трактора.

Показово, що посилаються мати з донькою на «новини» та «інтернет», але є сумніви, що вони ознайомилися власне з текстом нової редакції Правопису. Адже деякі правила набагато спрощують життя і школярам, і дорослим — наприклад, нарізне написання слова «пів» з іменниками, коли йдеться про половину чогось: пів яблука, пів Європи, пів хвилини. Раніше треба було добряче посушити голову, аби пригадати всі нюанси щодо «половинок».

А ті правила, які згадують позивачка з донькою, як кумедні або застарілі, — це лише варіанти дозволеного вживання: радості — радости, Афіни — Атени, ефір — етер. До речі, дівчинка пофантазувала сама, чи допоміг інтернет, і навела як один з прикладів кумедних слів «тотоапарат» замість «фотоапарат». Насправді ж, такого слова не існує і воно не має жодного стосунку до нового Правопису. Адже правило варіантності стосується не будь-якого «ф», а лише того, яке в словах грецького походження передається буквосполученням «th».

Поки триватиме судовий розгляд можна, звісно, скористатися золотим армійським правилом «Не поспішай виконувати наказ, його ще можуть відмінити». А можна вже взяти до уваги корисні та цікаві нововведення, про які ми говорили у статті журналу «Кадровик-01» «Новий правопис: з проєкту в життя». Зверніть увагу на застереження для кадровиків — які правила варто застосовувати з обережністю.

Також із радістю презентуємо вам нову електронну книгу «Ділова українська в роботі кадровика», що стала подарунком нашим читачам на честь 13-річчя журналу «Кадровик-01».

Книга навчить вас правильно складати тексти документів та листів, грамотно вживати прізвища, числівники, родовий відмінок іменників. У ній ви також знайдете настанови, як дотримати вимог Закону про державну мову.

Доля нового Правопису під загрозою — його оскаржують у судіСтане у пригоді вебінар «Мовний закон: застосування та відповідальність».

Мовний закон 2019

ЗАПИС ВЕБІНАРУ

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон