Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий демодоступ

Кадровик-01

Як нараховувати посадовий оклад для директора комунального некомерційного підприємства – медичного закладу

  • 4 липня 2019
  • 27865

Нарахування заробітної плати директорам та працівникам комунальних некомерційних підприємств залежить від наявності договору з Національною службою здоров’я України. Держпраці інформує про системи нарахування зарплат за наявності договору та без нього.

Штатний розписСКАЧАТИ ЗРАЗОК
Колективний договірСКАЧАТИ ЗРАЗОК

Розглянемо обидва варіанти окремо.

Варіант 1

Заклад не уклав договір з НСЗУ про медичне обслуговування населення за відповідною програмою. Такий заклад отримує медичну субвенцію, обсяг якої формується шляхом перерозподілу видатків державного бюджету, передбачених за бюджетною програмою «Надання первинної медичної допомоги населенню».

Нарахування заробітної плати у такому випадку здійснюється згідно з нормами Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом МОЗ та Мінсоцполітики від 05.10.2005 р. № 308/519.

Мінімальний посадовий оклад і доплата до мінімалки

Варіант 2

Комунальне некомерційне підприємство уклало договір і отримує фінансування безпосередньо з НСЗУ.
У такому випадку в оплаті праці персоналу відбуваються зміни.

Формально, частина 2 статті 8 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95 (надалі – Закон №108) до таких закладів уже не застосовується.

Отже, оплата праці працівників КНП перейде до сфери договірного регулювання, що передбачено статтею 97 КЗпП, статтями 15-16 Закону № 108, Законом України  «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 №3356, положеннями  Генеральної угоди та відповідними галузевими і регіональними угодами.

Умови оплати праці керівників таких підприємств встановлює орган місцевого самоврядування в контракті з дотриманням норм Постанови Кабінету Міністрів України «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств» від 19.05.1999 № 859 (надалі – Постанова №859).

Постанова №859 надає право встановлювати керівникам підприємств такі виплати:

  • посадовий оклад, розмір якого залежить від середньооблікової чисельності працівників в еквіваленті повної зайнятості за рік, вартості активів КНП, або чистого доходу від реалізації послуг за даними останньої річної фінансової звітності у кратності до мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії згідно з додатком до постанови № 859;
  • надано право встановлювати умови, диференційовані показники та розміри преміювання за підсумками роботи;
  • доплата до посадового окладу керівника КНП за науковий ступінь, вчене звання, якщо його діяльність збігається за профілем з наявним ступенем, вченим званням. Щомісячна надбавка за стаж наукової діяльності передбачена у випадку, коли робота керівника пов’язана з науковою, науково-технічною діяльністю (10, 20, 30% від посадового окладу залежно від стажу);
  • керівникові підприємства також можуть виплачувати грошову допомогу в розмірі не більше шести посадових окладів у разі виходу на пенсію та матеріальну винагороду за ефективне управління державним майном.

 

Держпраці нагадує!

Відповідно до листа Мінсоцполітики від 04.09.2017 №202/0/103-17 будь-які інші види надбавок, доплат, премій, які визначені колективним договором, але не передбачені Постановою №859, керівникам державних і комунальних підприємств не виплачуються.

Якщо медичний заклад реорганізований та отримує додаткові дотації з держбюджету, процес нарахування та виплати зарплати медикам регулює також постанова КМУ «Про умови і розміри оплати праці працівників підприємств і організацій, що дотуються з бюджету» від 31.08.1997 № 948.

Публікація на сайті Управління Держпраці у Рівненській області щодо нарахування посадового окладу для директора комунального некомерційного підприємства – медичного закладу має інформаційно-роз’яснювальний характер, а не встановлює норми права.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон