-

Право сумісників на соціальну відпустку на дітей — роз’яснення Мінсоцполітики

26 липня 2019
13776
Середній бал: 5 із 5

Законодавство не містить обмежень щодо надання працівникам-сумісникам додаткової соціальної відпустки — Мінсоцполітики

Мінсоцполітики листом від 26.06.2019 № 751/0/204-19 роз’яснило права працівників, які працюють за сумісництвом, на додаткову соціальну відпустку.

Мінсоцполітики зазначає, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою. Тому має право на оплачувану щорічну відпустку.

Калькулятор дати закінчення відпустки

В той же час, робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ст. 59 КЗпП).

Відповідно статті 19 Закону про відпустки додаткову соціальну відпустку надають:

  • жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років; або дитину з інвалідністю; або яка усиновила дитину;
  • матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи;
  • одинокій матері;
  • батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
  • особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи;
  • одному із прийомних батьків.

Процитована стаття не передбачає обмежень для сумісників.

Враховуючи зазначене, Мінсоцполітики доходить висновку, що законодавство не забороняє надавати працівникам-сумісникам додаткову соціальну відпустку. Її тривалість визначають як і для основних працівників: за однією підставою — 10 календарних днів, за двома або більше — 17 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

logo