Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий демодоступ

Кадровик-01

Грошова допомога педагогам у розмірі 10 місячних пенсій: хто отримає?

2 серпня 2019
7883
Середній бал: 0 із 5

ПФУ виплачує грошову допомогу педагогам, які працювали на педагогічних посадах, та яким призначили пенсію за віком

Профспілка працівників освіти і науки України нагадала: педагогічним працівникам, які працювали на педагогічних посадах та виходять на пенсію за віком, виплачують грошову допомогу. Розмір допомоги — 10 місячних пенсій станом на день призначення пенсії (п. 7.1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV; далі — Закон № 1058).

Як надавати допомогу на оздоровлення в закладі освіти?

Грошову допомогу надають особам:

  • яким починаючи з 01.10.2011 призначають пенсію за віком відповідно до Закону № 1058;
  • які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону № 1058, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років;
  • які мають страховий стаж (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років) на таких посадах;
  • якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію (п. 5 Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 №1191; далі — Порядок № 1191).

До страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховують періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років (п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII; далі — Закон № 1788), що передбачені Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою КМУ від 04.11.1993 № 909 (далі — Перелік) (п. 2 Порядку № 1191).

Орган ПФУ виплачує грошову допомогу одноразово у розмірі 10-ти місячних пенсій за рахунок коштів Держбюджету одночасно з першою виплатою пенсії (п. 7 Порядку № 1191).

Право на виплату грошової допомоги мають педпрацівники, що працювали:

  • у закладах загальної середньої освіти;
  • у закладах дошкільної освіти;
  • у дитячих будинках;
  • у закладах позашкільної освіти;
  • у вищих навчальних закладах I–II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах;
  • у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Грошова допомога педагогам у розмірі 10 місячних пенсій: хто отримає?
Галіна Бєліковаексперт системи «Expertus: Кадри»
Комусь пенсія — довгоочікувана свобода, а комусь — підрізані крила. Для кадровика — добрячий шмат роботи. Працівник досяг пенсійного віку?
logo
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Користуватися вільно порталом
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Користуватися вільно порталом
Зареєструватися і скачати