Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий демодоступ

Кадровик-01

Як дізнатися при прийнятті на роботу, чи не вагітна кандидатка на посаду. Роз’яснення Держпраці

17 жовтня 2019
474
Середній бал: 5 із 5

Фахівці Головного управління Держпраці у Херсонській області роз’яснили під час онлайн-прийому проблемні питання прийняття жінок.


Очільниця одного з підприємств Херсонщини запитала спеціалістів Держпраці: як саме коректно з’ясувати, чи вагітна жінка? Запитувати кожну жінку? Чим повинна бути підтверджена вагітність для роботодавця? Як поводитися, якщо жінка захотіла це сказати (що скоріш за все буде) або невпевнена при прийомі на роботу? Теоретично, якщо жінка не пройде випробування та буде звільнена за п. 11 ст. 40 КЗпП, вона може на підставі медичної довідки по вагітності поновлена на роботі – як цьому запобігти на стадії укладання трудового договору?

Як дізнатися при прийнятті на роботу, чи не вагітна кандидатка на посаду. Роз’яснення Держпраці

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами: крок за кроком

Фахівець Держпраці зауважив, що під час працевлаштування жінок часто запитують про те, що не має стосунку до професійних характеристик, але порушує їх особистий простір, зокрема це питання про стан жінки в якому вона перебуває на момент працевлаштування.

Законодавство України забороняє будь-які прояви дискримінації за статевою ознакою. Про це йдеться, зокрема, в Конституції України (Стаття 24), Законі України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» та у статті 2 КЗпП.

Стаття 184 КЗпП забороняє відмовляти у прийнятті на роботу жінкам із причин, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до 3 років, а також одиноким матерям — за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда.

У разі відмови у прийнятті на роботу таким категоріям осіб роботодавець зобов’язаний повідомити їх про причину відмови у письмовій формі.

У свою чергу, жінка може оскаржити таку відмову в суді.

Тому при прийомі на роботу ставити такі питання недоречно.

Щодо випробувального терміну вагітній фахівець Держпраці зазначив таке.

Заборонено встановлення випробувального терміну вагітним (ст. 26 КЗпП).

Однак якщо жінка при прийомі на роботу не повідомила про вагітність а повідомила про це під час проходження випробувального терміну, то звільнення такої жінки як такої, що не пройшла випробувальний термін, заборонено, оскільки це є звільненням з ініціативи роботодавця (ст. 184 КЗпП України).

Для підтвердження вагітності жінка має надати роботодавцю відповідний медичний висновок.

logo
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!


А також шпаргалки, зразки кадрових документів, форми звітів

та цілий банк посадових інструкцій без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати