Кадровик01

Позиція профспілок щодо нового Трудового кодексу

  • 6 листопада 2015
  • 58

Голова Федерації професійних спілок України Григорій Осовий оприлюднив позиції профспілок, що входять до складу Спільного представницького органу (далі — СПО), щодо нового Трудового кодексу (далі — ТК), прийнятого Верховною Радою України в першому читанні 05.11.2015

Голова Федерації професійних спілок України Григорій Осовий оприлюднив позиції профспілок, що входять до складу Спільного представницького органу (далі — СПО), щодо нового Трудового кодексу (далі — ТК), прийнятого Верховною Радою України в першому читанні 05.11.2015.

Як зазначив Г. Осовий, профспілки, що входять до складу СПО, мають єдину позицію стосовно того, що новий ТК, який прийде на заміну старому законодавству, не повинен погіршити існуючі трудові права працівників.

Однак він наголосив, що у тактиці своїх дій профспілки демонструють різні підходи, наприклад, Конфедерація вільних профспілок України пропонує зберегти чинний Кодекс законів про працю України (ухвалений ще у 1970-х роках), і вважає, що зараз реформування трудового законодавства не на часі.

Інші чотири національні профоб’єднання, що входять до складу СПО об’єднань профспілок, вважають за доцільне брати участь у роботі над новим ТК на всіх етапах, починаючи з періоду його розробки, з метою недопущення погіршення правової захищеності працівника при реформуванні трудового законодавства.

Голова ФПУ підкреслив, що реформа трудових відносин передбачена не тільки коаліційною угодою, але й програмою, яку впроваджує Уряд. Проект нового ТК вже розроблено і навіть внесено до сесійної зали парламенту, тому профспілки не повинні бути осторонь від ухвалення таких доленосних для мільйонів трудівників рішень, і більшість з найчисельніших профспілкових об’єднань сьогодні вирішили діяти за принципом: бери участь у процесі, або програєш.

Лідер профспілкового руху наголосив, що прийнятий у першому читанні проект ТК вже містить низку профспілкових пропозицій. Проте, профспілки мають ще близько 90 зауважень та пропозицій до цього документу, які будуть передані народним депутатам на етапі підготовки остаточної редакції ТК до другого читання.

Наступний аргумент щодо участі профспілок у роботі над новою трудовою Конституцією полягає в тому, що за словами Голови ФПУ, профільний Комітет Верховної Ради України, який опрацьовує проект ТК, після ухвалення його у першому читанні, обов’язково направить цей законопроект на експертизу Міжнародної організації праці для отримання висновку стосовно відповідальності оновленого українського трудового законодавства міжнародним нормам у сфері трудових прав та відносин. Якщо деякі стандарти будуть порушені, їх буде конче виправлено.

За наполяганням профспілок, досягнуто домовленості щодо необхідності проведення широкого громадського обговорення проекту нового ТК та його всебічної фахової експертизи за участю правовиків, спеціалістів у сфері трудового права і зарплати, науковців, профспілковців тощо.

Вже за підсумками громадського обговорення і фахової експертизи буде сформовано робочу групу, до якої увійдуть представники народних депутатів, роботодавців, профспілок, Уряду. Ця група має підготувати законопроект до другого читання.

Голова ФПУ заявив, що у разі, якщо остаточна редакція нового ТК міститиме норми, які тим чи іншим чином погіршать правовий захист працівника або порушать права профспілок, чи на етапі його підготовки до другого читання будуть проігноровані процедури проведення громадського обговорення та фахової експертизи зазначеного законопроекту, профспілки консолідуються та виступлять проти прийняття нового ТК у другому читанні.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю