-

Як повідомити працівників райдержадміністрації про скорочення? Роз’яснює Мінсоцполітики

25 жовтня 2019
6609
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

При повідомленні працівників РДА про скорочення керуємось нормами статті 49-2 КЗпП та статтею 87 Закону України «Про державну службу».

Як повідомити працівників райдержадміністрації про скорочення? Роз’яснює Мінсоцполітики

Скорочення працівників РДА: алгоритм для кадровиків

Мінсоцполітики (лист від 24.09.2019 № 10/0/36-19) нагадало, що з 01.01.2020 набирає чинності постанова КМУ «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 91» від 19.06.2019 № 746 (далі — Постанова № 746).


Постанова № 746 зменшує чисельність районних державних адміністрацій майже вдвічі.

Стаття 49-2 КЗпП зобов’язує роботодавця персонально повідомляти працівника про наступне звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці не пізніше ніж за два місяці.

Законодавство про працю не передбачає форму та спосіб повідомлення працівника про наступне вивільнення у зв'язку із ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників. Водночас Мінсоцполітики наголошує, у разі виникнення трудових спорів власник повинен мати докази, що працівника було повідомлено про відповідне вивільнення за два місяці.

Стане у пригоді зразок від експертів журналу «Кадровик-01» та системи «Expertus: Кадри»

Повідомлення про скорочення працівника РДА

СКАЧАТИ

Ольга Догадіна,

провідний експерт MCFR: Кадри

logo