ФОП не відкараскався від штрафу. Суд підтримав рішення інспекторів з праці

1 листопада 2019
23713
Середній бал: 5 із 5

Фізична особа — підприємець спробував оскаржити у суді постанову про порушення ним вимог частини 3 статті 24 КЗпП. Підприємець мотивував тим, що з двома його працівниками не могла бути укладена трудова угода, оскільки це призвело б до порушення ліцензійних умов. Полтавський окружний адміністративний суд визнав накладання штрафу у 250 380 грн правомірним.

ФОП не відкараскався від штрафу. Суд підтримав рішення інспекторів з праці.
Кадрове діловодство у ФОП: обов’язкові документи

Інспектори полтавського Управління під час планової перевірки ФОП, що займається роздрібною торгівлею фармацевтичних товарів виявили порушення вимог законодавства про працю.

Дві працівниці виконували функції фармацевтів на умовах цивільно-правових договорів, які мали ознаки трудових. Оскільки надання трудовому договору форми цивільно-правового перешкоджає реалізації прав працівників, інспектори винесли постанову про накладення на підприємця штрафу у розмірі 250 380 гривень.

ФОП подав до суду, оскільки вважав протиправною постанову про накладення штрафу. Підприємець аргументував тим, що з працівницями не могли бути укладені трудові договори, бо це призвело б до порушення ліцензійних умов.

ФОП не відкараскався від штрафу. Суд підтримав рішення інспекторів з праціДізнайтеся, де і як ФОП-роботодавцю зберігати документи з персоналу, щоб не наразитися на штраф

Полтавський окружний адміністративний суд розглянув справу у відкритому судовому засіданні. Надані працівниками полтавського Управління Держпраці докази переконали, що працівники були допущені до роботи у порушення ч.3 ст.24 КЗпП. Відтак штраф розміром 250 380 грн підприємцю доведеться сплатити.

 

logo