Кадровик01

Держпраці про порядок розслідування нещасного випадку, що стався на атракціоні

  • 4 листопада 2015
  • 1174

Державна служба України з питань праці листом від 01.09.2015 № 2428/0/9.2-6/6/ДП-15 роз’яснила, хто несе відповідальність за нещасний випадок, що стався під час експлуатації атракціону, а також ким утворюється комісія з розслідування нещасного випадку

Державна служба України з питань праці листом від 01.09.2015 № 2428/0/9.2-6/6/ДП-15 роз’яснила, хто несе відповідальність за нещасний випадок, що стався під час експлуатації атракціону, а також ким утворюється комісія з розслідування нещасного випадку.

Держпраці нагадала, що статтею 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі — Закон № 2694) визначено, що роботодавець несе безпосередню відповідальність за належне утримання будівель, споруд, виробничого обладнання та устаткування, здійснення контролю за їх технічним станом, вжиття заходів щодо усунення причин, які призводять до нещасних випадків.

Забезпечення цивільного захисту у сфері техногенної безпеки на об’єктах та в місцях атракціонів покладається на керівників (власників) цих об’єктів, організаторів проведення таких заходів та осіб, відповідальних за оренду даних приміщень (територій) (п. 11.1 НПАОП 92.7-1.01-06).

Власники будівель та споруд, атракціонів, інших об’єктів такого типу повинні забезпечити, зокрема, підготовку та належний технічний стан споруд, атракціону й інших об’єктів (п. 11.5 НПАОП 92.7-1.01-06).

Відповідальними за порушення вимог НПАОП 92.7-1.01-06, за безпечність конструкції, правильність вибору матеріалів, якість виготовлення, установлення, налагодження, реконструкції, ремонту, обслуговування, технічного огляду, експертного обстеження та експлуатації є підприємство, установа, організація (незалежно від форми власності та відомчої належності), що виконали відповідні роботи.

За порушення законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці передбачена відповідальність винних осіб (дисциплінарна, адміністративна, матеріальна, кримінальна) згідно із законодавством, що визначено статтею 44 Закону № 2694.

Процедуру проведення розслідування нещасних випадків, що сталися з працівниками під час експлуатації, ремонту, налагодження чи обслуговування атракціонів визначено Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232.

Залежно від тяжкості отриманих працівником травм (легка, тяжка, з тяжкими або смертельними наслідками) розслідування проводиться комісією, яка утворюється наказом роботодавця, або керівника територіального органу Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку.

Механізм розслідування та ведення обліку нещасних випадків невиробничого характеру, які сталися з громадянами України, іноземцями та особами без громадянства на території України (у т. ч. із відвідувачами атракціонів), визначено Порядком розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 (далі — Порядок № 270).

Рішення щодо утворення комісії з розслідування нещасного випадку невиробничого характеру (за винятком нещасних випадків зі смертельними наслідками) приймає районна держадміністрація (виконавчий орган міської, районної у місті ради), яка визначає організацію, що повинна проводити розслідування, та направляє її керівникові копію рішення.

Розслідування нещасних випадків зі смертельними наслідками, групових нещасних випадків у разі смерті хоча б одного з потерпілих проводиться органами досудового розслідування, що передбачено пунктом 8 Порядку № 270.

Основна мета розслідування усіх категорій нещасних випадків (які сталися під час виконання трудових обов’язків, або не пов’язаних з виконанням трудових обов’язків) є встановлення причин, що призвели до такої події, та розроблення плану заходів щодо запобігання подібним випадкам.

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «МЦФЕР: Кадри»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон