ФСС припинив фінансування лікарняних. Надовго?

21 листопада 2019
5604
Середній бал: 5 із 5

ФСС вказує на бюрократичні причини, Мінсоцполітики гарантує поновлення виплат.

ФСС припинив фінансування лікарняних. Надовго?


Фонд соціального страхування (далі — ФСС) призупинив оплату допомоги по тимчасовій непрацездатності  і по вагітності та пологах.

Директор виконавчої дирекції ФСС Євген Баженков зазначив, що причина призупинення виплат суто бюрократична — не прийняті зміни до бюджету ФСС на 2019 рік: «Кошти є, а перерахувати їх людям ми не можемо. Адже відповідно до діючого законодавства Фонд не має права перераховувати кошти, якщо вичерпано кошторисні призначення за напрямом.»

Увага! Не приймайте такий лікарняний ➤

Правління ФСС звернулося до Мінсоцполітики з пропозицією подати проєкт внесення відповідних змін на затвердження Кабміну.

Мінсоцполітики також вважає виниклу ситуацію неприйнятною. Однак, визначає іншу причину — неправомірні дії поновленого на роботі за рішенням суду директора виконавчої дирекції ФСС Є. Баженкова. З цього приводу сьогодні відбудеться брифінг заступника Міністра соціальної політики України Олега Коваля.

Обидва державні органи заспокоюють роботодавців — кошти на рахунку ФСС є. Мінсоцполітики докладає зусиль для якомога швидшого вирішення ситуації та гарантує поновлення виплат.

 

Галина Бєлікова,

редактор-експерт MCFR Кадри

logo