Підставою для перевірки Держпраці футбольного клубу стали публікації в ЗМІ. Очільнику клубу загрожує кримінальне покарання

29 листопада 2019
7145
Середній бал: 5 із 5

Футболісти підтвердили, що керівництво клубу не виконує своїх зобов’язань за контрактом.

Підставою для перевірки Держпраці футбольного клубу стали публікації в ЗМІ. Очільнику клубу загрожує кримінальне покарання

Управління Держпраці у Кіровоградській області здійснило інспекційне відвідування у Громадській організації «Дитячо-юнацький футбольний клуб «Олімпік» (ГО «ДЮФК «Олімпік»).
Підґрунтям для перевірки стали численні публікації ЗМІ, в яких юні футболісти скаржились  на керівників любительського футбольного клубу.

Підстави для інспектування з праці: чек-ліст

Зазначимо, що хлопці є представниками інших країн. Вони стверджували, що не отримують зарплату, позбавлені повноцінного харчування та живуть у нестерпних умовах.

Під час перевірки фахівці Управління виявили ряд порушень законодавства про працю. Зокрема, — 12 іноземних футболістів без належного оформлення трудових відносин.

Спершу фахівці Держпраці за допомогою перекладача поспілкувались з дев’ятьма юнаками, що є футболістами ГО «ДЮФК «Олімпік» та надали відповідні копії контрактів (договорів) для інспекційного відвідування.

У контрактах, укладених в період з 2017 по 2019 роки, визначено, що вони мають силу строкового трудового договору. Відповідно на цій підставі виникають і регулюються трудові відносини між «Клубом» та «Футболістом».

Підставою для перевірки Держпраці футбольного клубу стали публікації в ЗМІ. Очільнику клубу загрожує кримінальне покаранняДізнайтеся, коли можете не пускати інспектора в офіс компанії

Відповідно до пункту 4 контрактів (договорів), «Клуб» зобов’язується виплачувати «Футболістові» щомісячну заробітну плату.

Більшість наданих контрактів діють до 2020 року, отже були дійсними на день проведення інспекційного відвідування.

За фактичною адресою ГО «ДЮФК «Олімпік» інспектори Держпраці здійснили повторний візит, під час якого вручили голові правління клубу під підпис:

  • акт, за яким інспекційне відвідування призупинено на 12 календарних днів;
  • вимогу про надання і поновлення документів.

Згодом під час спілкування у приміщенні Управління Держпраці у Кіровоградській області, вже 12 юних спортсменів надали контракти та письмові свідчення, в яких підтверджують, що їх трудові права були порушені.

Голова правління ГО «ДЮФК «Олімпік» у письмових поясненнях зазначив, що клуб не має будь-яких договірних відносин з футболістами, а запрошення відсутні в зв’язку з закінченням терміну стажування юнаків.

Обставини перевірки свідчать, що керівництво клубу допустило 12 працівників, а саме футболістів - іноземців, до роботи без оформлення трудових відносин, чим порушило вимоги ст.21 та ст.24 КЗпП.

Жоден працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

За результатами відвідування складено акт і внесено припис. Матеріали будуть передані у Головне управління національної поліції України в Кіровоградській області згідно ст.172 Кримінального кодексу України.

 Підставою для перевірки Держпраці футбольного клубу стали публікації в ЗМІ. Очільнику клубу загрожує кримінальне покарання

СКАЧАТИ

 За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

logo