Обговорення нової моделі інтернатури продовжується

4 грудня 2019
5363
Середній бал: 5 із 5

Переваги виявляли на зустрічі керівництва та експертів МОЗ України з представниками адміністрацій та топ-менеджерами державних, комунальних та приватних медичних закладів .

Обговорення нової моделі інтернатури продовжується

Ще 14 серпня МОЗ оприлюднило проект наказу «Про затвердження Положення про інтернатуру», який викликав чимало питань як спеціалістів, так і самих майбутніх інтернів.

Скачати проект наказу

За новими правилами проходження інтернатури стане однаково можливим у державних та приватних лікарнях, які відповідають вимогам для підготовки інтернів. А якість підготовки залежатиме від співпраці університетів, академій післядипломної освіти із базами стажування, за якими проходитимуть інтернатуру майбутні українські лікарі.

Проект положення про інтернатуру визначає оновлені вимоги до матеріально-технічного оснащення баз стажування та відповідного пацієнтопотоку. Нова модель інтернатури передбачає навчання за 16 спеціальностями протягом трьох років (крім стоматологів, які навчатимуться лише 1 рік). 

Обговорення нової моделі інтернатури продовжуєтьсяКолеги запитують, як оформити лікаря-інтерна, якщо він працює в іншому закладі охорони здоров’я

Лікарем-куратором повинен мати досвід роботи за фахом не менше 7 років. Він зможе мати не більше 5 середньорічних інтернів та отримуватиме за це фінансову винагороду.

Проходження інтернатури за проектом положення відбуватиметься за таким порядком:

  1. Заклад охорони здоров’я надає закладу вищої освіти перелік вакантних посад для проходження інтернатури. ЗВО вносить їх до електронної бази.
  2. Випускник САМОСТІЙНО в електронному кабінеті вибирає 5 програм підготовки в порядку пріоритетів.
  3. Електронна система автоматично здійснює розподіл відповідно до рейтингового балу та встановлених пріоритетів.
  4. Після проведеного електронного розподілу випускник отримує повідомлення з направленням на проходження інтернатури за однією з обраних програм.

Напрацьовані в ході зустрічі консультації будуть враховані в процесі подальшої підготовки проекту наказу.

Галина Бєлікова,

редактор-експерт MCFR Кадри

logo