Уряд планує скасувати «зарплатне рабство» в Україні

17 грудня 2019
16653
Середній бал: 5 із 5

За законом працівник сам обирає, в якому банку отримувати заробітну плату. На практиці ж в Україні роботодавці ставлять працівників перед фактом, в якій установі та у якому вигляді вони отримуватимуть зарплатню. Кабмін реформує порядок виплати зарплат у 2020 році.

Уряд планує скасувати «зарплатне рабство» в Україні

Мінімальна заробітна плата 2020

Міністр КМУ Дмитро Дубілет анонсував на своїй сторінці у Facebook проект, який дозволить працівникам самостійно обирати, в якому банку отримувати зарплату, не додаючи при цьому клопотів бухгалтерії підприємства.

За словами Дмитра Дубілета ініціювала зміни Міністр фінансів Оксана Маркарова.

Не секрет, що в Україні існують «зарплатні проекти». Це коли підприємство і банк домовляються про виплату зарплати, не питаючи думки співробітників. Їм просто вказують, на картку якого банку вони будуть отримувати гроші.

Пан міністр пояснив, як має відбуватися за законом, та як отримують зарплати у Європі.

На сьогодні, якщо в Україні працівник обирає відмінний від корпоративного банк для отримання зарплатні, бухгалтери вимушені формувати окремі платіжки. Тому працівникам частіше взагалі не дають права вибору.

Уряд планує скасувати «зарплатне рабство» в УкраїніДізнайтеся, які нові зміни в КЗпП запланувала Верховна Рада

Головна ідея змін — зробити, як у Європі.

Дмитро Дубілет пояснив, що працівник вказуватиме бухгалтеру свій IBAN, тобто міжнародний номер банківського рахунку відповідно до стандарту № 13616 Міжнародної організації зі стандартизації ISO і Європейського комітету з банківських стандартів ECBS.

Нагадуємо, що відкривати нові рахунки клієнтам відповідно до вимог стандарту IBAN в Україні почали з 5 серпня 2019 року.

Бухгалтер, у свою чергу, формуватиме стандартну відомість для всіх співробітників, незалежно від банку. Надалі банк, який обслуговує підприємство, автоматично розподілятиме гроші, куди необхідно.

Пан міністр зазначив, що для впровадження проекту банкам потрібно буде зробити деякі доопрацювання у своїх системах.

Можливо буде створено гарячу лінію, куди українці зможуть скаржитися, якщо їм відмовлятимуть у виборі банку.

Дмитро Дубілет наголосив: «Проект важливий, оскільки, з одного боку, українці отримають більше свободи і краще сервіс. З іншого боку, банківська індустрія буде краще розвиватися за рахунок підвищення конкуренції».

Проект планують запровадити вже у 2020 році.

logo