Роботодавцям не доведеться відраховувати кошти профспілкам

2 січня 2020
7101
Середній бал: 5 із 5

ВРУ зареєстровала законопроект, що звужує діяльність профспілок. Новий законопроект обмежує діяльність профспілки на підприємстві.

Роботодавцям не доведеться відраховувати кошти профспілкам

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» зареєстрували на сайті ВРУ 27.12.2019 за № 2681. Депутати-ініціатори цього законопроекту вважають правове регулювання діяльності профспілок застарілим та пропонують внести зміни до КЗпП та Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Як зміниться кадрова робота у 2020 році

Зокрема, обов’язком профспілкової організації стане створювати контрольну комісію, що контролюватиме діяльність самої профспілки.

Зміни пропонують обмежити контроль профспілки стосовно порушення роботодавцем законодавства про працю, а також скасувати обов’язок роботодавця створювати умови для роботи профспілки, відраховувати кошти для організації на культурно-масової, фізкультурної та оздоровчої роботи.

У разі затримки зарплати профспілка буде позбавлена права вимагати банківську інформацію про наявність коштів на рахунках. Члени профспілкових комітетів для профспілкового навчання матимуть лише три дні безоплатної додаткової відпустки тощо.

Наразі профспілки активно співпрацюють з роботодавцями щодо поліпшення умов праці та захищають права працівників у вирішенні трудових спорів без судових проваджень. Ініціатори законопроекту вважають, що сучасні працівники можуть самостійно відстоювати свої права в судах.

Тож, чи зможуть профспілки відстояти свої права?

Галина Бєлікова

редактор-експерт MCFR Кадри

logo