Профспілки протестують проти проекту Закону «Про працю»

2 січня 2020
9206
Середній бал: 5 із 5

На засіданні Спільного представницького органу об’єднання профспілок висловили рішучий протест проти ухваленого Урядом законопроекту про працю.

Профспілки протестують проти проекту Закону «Про працю»

На позачерговому засіданні 28.12.2019 Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий зазначив, вперше в історії відносин між соціальними партнерами такий законопроект розроблявся без участі профспілок і роботодавців.

При попередньому обговоренні Мін’юст надав висновки про невідповідність цього законопроекту Конвенціям МОП, ратифікованим Україною. На засіданні Уряду Г. Осовий також заявив, що законопроект не відповідає конституційним нормам. Його не погоджували з профспілками, як це передбачають і закон про КМУ, і норми чинної Генеральної угоди.

Неоліберальний урядовий Трудовий кодекс: що зміниться у 2020 році

За підсумками засідання прийнято рішення про проведення колективних протестних дій аж до загальнонаціонального страйку. СПО об’єднань профспілок також ініціював провести зустріч з Президентом України В. Зеленським, на якій обговорити питання щодо порушень норм існуючого трудового законодавства, ведення соціального діалогу та дотримання прав профспілок.

Про загрозу дотриманню конституційних прав громадян України, профспілки поінформували Посольства іноземних держав та міжнародні профспілкові інституції.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

logo