Працевлаштовуєте людей на інші підприємства — час звітувати

3 січня 2020
15528
Середній бал: 5 із 5

Подайте звіт за формою № 1-ПА до центру зайнятості до 15 січня.

Працевлаштовуєте людей на інші підприємства — час звітувати

Підприємства, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні в інших роботодавців та за кордоном, мають подавати до центрів зайнятості звіт за формою № 1-ПА (Порядок подання форми звітності № 1-ПА «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні», затверджений наказом Мінсоцполітики від 03.06.2019 № 851).

Як заповнити форму № 1-ПА: алгоритм

Управління Держпраці у Вінницький області нагадує, що з 2019 року звіт за формою № 1-ПА підприємства—посередніки з працевлаштування мають подавати щоквартально не пізніше 15 числа місяця після звітного кварталу. Звіт подають до міських, районних і міськрайонних центрів зайнятості.

Якщо юридична особа чи фізична особа — підприємець фактично не працювали за цим видом діяльності, вони повинні подавати звіт. В цьому випадку показник по працевлаштуванню у формі № 1-ПА слід відобразити як «—».

Працевлаштовуєте людей на інші підприємства — час звітуватиКадровики запитують, чи зобов’язані посередники в працевлаштуванні надавати інформацію центрам зайнятості для включення їх до Переліку посередників

Держпраці звертає увагу, що посадові особи підприємств та фізичні особи — підприємці, винні у порушенні законодавства про зайнятість населення, несуть відповідальність за неподання звітів або порушення порядку їх подання, виявлених під час перевірки.

За результатами перевірки інспектор праці має скласти припис зі строком для усунення порушень та передати матеріали для розгляду справи про накладення штрафних санкцій. Навіть у разі виконання вимог припису за виявлені порушення підприємство сплатить штраф у двократному розмірі мінімальної зарплати. У 2020 році сума штрафу складатиме 9446,0 грн.

За інформацією Управління Держпраці у Вінницький області

logo