-

Працівник має право отримати компенсацію за невикористану щорічну додаткову відпустку

23 жовтня 2015
219
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Державна служба України з питань праці нагадала, що якщо колективним договором організації передбачено право працівників на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день (7 календарних днів), працівник має право отримати компенсацію за частину щорічної відпустки не тільки при звільненні

Державна служба України з питань праці нагадала, що якщо колективним договором організації передбачено право працівників на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день (7 календарних днів), працівник має право отримати компенсацію за частину щорічної відпустки не тільки при звільненні.

Статтею 83 Кодексу законів про працю України встановлено, що за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Якщо за робочий рік працівник використав 24 календарних дні відпустки, за його бажанням, частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. Тож, працівник може одержати компенсацію за 7 календарних дні щорічної додаткової відпустки без факту звільнення тільки у випадку, якщо він використав 24 календарні дні щорічної відпустки за цей робочий рік.

У пригоді Вам неодмінно стане:

Чи можна виплатити компенсацію за невикористані дні відпустки, якщо працівниці вже надано сумарно 24 календарних дні щорічної та соціальної відпусток

Замінюємо частину щорічної відпустки грошовою компенсацією: крок за кроком

logo