Безкоштовне навчання та підвищення кваліфікації для осіб з інвалідністю

7 лютого 2020
4514
Середній бал: 5 із 5

Відтепер працівники з обмеженими можливостями зможуть підвищувати свою кваліфікацію в безкоштовній онлайн програмі або «з нуля» опанувати професію IT-спеціаліста.

Безкоштовне навчання для осіб з інвалідністю

Мінсоцполітики підписало Меморандум щодо працевлаштування осіб з інвалідністю з Асоціацією «Інформаційні технології України» та Громадською організацією «Прометеус». Документ передбачає безкоштовне онлайн навчання професії ІТ-фахівця для осіб з обмеженими можливостями.

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська під час підписання Меморандуму наголосила: «Людина з інвалідністю, яка хоче і може працювати, повинна мати для цього всі можливості. Це комплексне питання і сьогоднішній Меморандум – важлива його частина. Це можливість навчання і працевлаштування для осіб з інвалідністю. Після 14 тижнів навчання особи з інвалідністю, які успішно здадуть тести і отримають сертифікат, матимуть можливість взяти участь у конкурсі на вакантні посади в ІТ-компаніях України».

Навчання розпочнеться 5 березня 2020 року. Будь-яка людина з інвалідністю може зареєструватись на навчання, обравши два основних курси і до трьох додаткових.

Серед основних курсів — Курс «CS50: Основи програмування» від Гарвардського університету, який вважається найкращим курсом для опанування комп’ютерної майстерності у світі.

Зареєструватись для участі в проєкті можна двома способами:

  1. через сайті проєкту за посиланням https://education.msp.gov.ua/;
  2. на платформі Прометеус.

Радник Міністра соціальної політики Денис Мацуй прокоментував: «Цей проект дає можливість для системних змін у навчанні осіб з інвалідністю. Сьогодні держава витрачає на це багато грошей, але є підстави вважати, що це неефективно. Якщо порахувати, то в минулому році Центр реабілітації було профінансовано на 20 млн грн, і вони навчили 724 людини. Тобто навчання однієї людини коштувало близько 30 тис. грн. Але ж подивимося на професії – бджоляр, оператор комп’ютерного набору, кур’єр тощо. Сьогоднішній Меморандум – це можливість для осіб з інвалідністю стати ІТ-шниками, причому абсолютно безкоштовно».

Калькулятор розрахунку квоти осіб з інвалідністю

За словами співзасновник ГО "Прометеус" Івана Примаченко, програма навчання адаптована для людей з обмеженими можливостями, зокрема, вадами зору та слуху.

 Віце-президент Асоціації «Інформаційні технології України» Максим Почебут підсумував: «Це перший проект з Мінсоцполітики, і це чудова можливість для всіх сторін, оскільки в нас є багато компаній, які зацікавлені у працевлаштуванні осіб з інвалідністю. У нас навіть офісний простір, який зараз будується, адаптований під потреби осіб з інвалідністю. Тобто люди можуть працювати з нами як знаходячись в офісі, так і дистанційно. За кілька місяців чекаємо на те, щоб влаштувати людей, які пройдуть програму».

Щоб не порушити законодавства та надати працівникам з інвалідністю відповідні гарантії у сфері праці, перегляньте тематичний вебінар:

Безкоштовне навчання для осіб з інвалідністю

ЗАПИС ВЕБІНАРУ ➤

У програмі вебінару:

  • Антирейтинг порушень щодо працівників з інвалідністю за версією Держпраці;
  • Які документи ви маєте отримати від працівника з інвалідністю;
  • Робочий час працівників з інвалідністю: залучення до надурочних, до роботи у вихідні
  • Відпустка працівників з інвалідністю;
  • Які документи має право вимагати від роботодавця інспектор праці, коли перевірятиме працевлаштування осіб з інвалідністю, виконання нормативу та подання звіту № 10 ПІ.

За інформацією Урядового порталу

logo