Який розрахунок лікарняних, виданих у вихідні?

14 квітня 2016 391
Усі календарні дні, визначені листком непрацездатності, повинні оплачуватися. Незважаючи навіть на те, що лікарняний виданий застрахованій особі в її неробочий день за графіком роботи, а на період тимчасової непрацездатності працівника припадають дні, які є для нього неробочими

Усі календарні дні, визначені листком непрацездатності, повинні оплачуватися. Незважаючи навіть на те, що лікарняний виданий застрахованій особі в її неробочий день за графіком роботи, а на період тимчасової непрацездатності працівника припадають дні, які є для нього неробочими.

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) в листі від 21.01.2016 № 5.2-32-70 нагадує: згідно зі статтею 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, підстава для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності — лікарняний лист, виданий у встановленому порядку.

У разі захворювання чи травми на весь період тимчасової непрацездатності до відновлення працездатності або до встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією застрахованій особі видається листок непрацездатності: він обраховується в календарних днях згідно п. 2.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455 (далі — Інструкція № 455). Такий лікарняний видається в день установлення непрацездатності, крім випадків лікування у стаціонарі (п. 2.5 Інструкції № 455).

Сума страхових виплат застрахованій особі та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість календарних днів, що підлягають оплаті (п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266).

Підготувала
Ольга Савченко,
експерт МЦФЕР: Кадри

Бажаєте детальнішого роз`яснення — скористайтеся публікаціями журналу «Кадровик-01»:

Новий порядок оплати тимчасової непрацездатності

(«Кадровик-01», № 08/2015)

Сумісник надав копію листка непрацездатності? Враховуйте при оплаті зміни в законодавстві

(«Кадровик-01», № 03/2016)

Лікарняний з «продовженням»: нюанси оформлення та алгоритм перевірки

(«Кадровик-01», № 04/2016)



Ваша персональна добірка.

    Підписка на новини

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Самое выгодное предложение

    Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка





    © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Свідоцтво про державну реєстрацію
    КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

    
    • Ми в соцмережах
    Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

    Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

    Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    ×

    Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
    Перевірки роботодавців 2017: новий порядок