Перерахуйте розмір допомоги по вагітності та пологах при скороченні декретної відпустки

10 березня 2020
8598
Середній бал: 5 із 5

Працівниця має право самостійно прийняти рішення щодо дати виходу у відпустку по вагітності та пологах, яка може не співпадати із датою видачі лікарняного. У такому випадку матеріальне забезпечення від Фонду соціального страхування України надається за кожен день фактичного перебування жінки у відпустці, а не за час тривалості лікарняного.

Перерахуйте розмір допомоги по вагітності та пологах при скороченні декретної відпустки

Сума допомоги по вагітності та пологах обчислюється за формулою:

заробітна плата застрахованої особи*12 місяців / 365 календарних днів*126 календарних днів=сума допомоги по вагітності та пологах від ФССУ

Тривалість страхового стажу не вливає на розмір допомоги. Виключенням є особи, які упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку мали стаж менше 6 місяців — розмір допомоги для них розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Як оформляти документи за ДСТУ 4163:2020

Також за рахунок коштів Фонду соціального страхування України додатково до основного оплачується лікарняний тривалістю 14 календарних днів, якщо:

  • в особи народжується двоє та більше малюків;
  • виникають ускладнення під час пологів чи в післяпологовому періоді;
  • в разі передчасних пологів.

У разі вагітності та пологів жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, лікарняний видається та оплачується Фондом з 27 тижнів вагітності тривалістю 180 к. д. (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після).

За інформацією Фонду соціального страхування України

Штрафи 2022

logo