• Головна сторінка
  • » Новини
  • » Профспілки закликають проголосувати за петицію до Президента про відновлення санаторно-курортного лікування працівників

Профспілки закликають проголосувати за петицію до Президента про відновлення санаторно-курортного лікування працівників

5 жовтня 2015 125
Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий 25.09.2015 на сайті Президента зареєстрував електронну петицію № 22/010961-еп, якою пропонує відновити право працівників на оплату санаторно-курортних путівок за рахунок коштів соціального страхування

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий 25.09.2015 на сайті Президента зареєстрував електронну петицію № 22/010961-еп, якою пропонує відновити право працівників на оплату санаторно-курортних путівок за рахунок коштів соціального страхування.

Федерація профспілок України та профспілка працівників освіти і науки України нагадали, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VІІІ з 2015 року за наполяганням Кабінету Міністрів України зупинена закупівля путівок на санаторно-курортне лікування застрахованих осіб, часткове фінансування за рахунок коштів соціального страхування дитячих оздоровчих таборів, санаторіїв-профілакторіїв виробничих підприємств та вищих навчальних закладів.

Позбавлення застрахованих осіб вкрай необхідних соціальних послуг викликало масові звернення профспілкових організацій, трудових колективів, членів профспілок з вимогами відновити порушені страхові права. На сьогодні 30% зайнятих людей працюють в умовах, які не відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, щороку отримують професійні захворювання близько 7 тис. працівників, 12 тис. стають інвалідами праці, росте рівень загальної захворюваності. Майже половина працівників не забезпечені засобами індивідуального та колективного захисту від шкідливих виробничих факторів. Передусім це шахтарі, металурги, хіміки, будівельники, працівники транспорту.

З метою гарантування конституційного права громадян на соціальний захист (ст. 46 Конституції України) ФПУ пропонує Президенту України внести в 2015 році до Верховної Ради України законопроект про відновлення у повному обсязі профілактичних соціальних послуг працівникам-застрахованим особам Фондом соціального страхування, в т. ч. — санаторно-курортного лікування, оздоровлення дітей, фінансової підтримки санаторіїв-профілакторіїв підприємств і навчальних закладів.

Для розгляду петиції Президентом України та прийняття відповідного рішення необхідно, щоб її підтримали не менш як 25 тис. громадян протягом трьох місяців з дня оприлюднення (ст. 23-1 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР).

Підтримати петицію щодо відновлення оплати санаторно-курортних путівок для працюючих за рахунок коштів соціального страхування можна на сайті Президента України.
 

Підготувала Ольга Савченко,

редактор-експерт «МЦФЕР: Кадри»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×