500 тисяч українців можуть залишитись без роботи через COVID-19. Прогноз ексміністра економіки

20 березня 2020
9421
Середній бал: 5 із 5

Колишній очільник Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов порівняв ситуацію в Китаї з українськими реаліями.

Як запровадити дистанційну роботу

Свою консервативну оцінку Т. Милованов опублікував у Facebook:

«В Китаї безробіття зросло за місяць на 1% до 6,2%. В Україні безробіття приблизно 8,6%, що складає біля 1,5 млн людей. Якщо безробіття зросте так само як в Китаї на 1%, це буде означати що 170 тис. людей втратять роботу».

500 тисяч українців можуть залишитись без роботи через COVID-19. Прогноз ексміністра економіки

Тимофій Милованов

колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Ексміністр зауважив, що дані з Китаю — це офіційна статистика. Та додав, що найбільш вразливими до втрати роботи під час кризи є неформально зайняті робітники.

«В Китаї таких приблизно 291 млн. В Україні це близько 20% від всіх працівників, або 3,4 млн людей. З них 22-23% працюють в сферах торгівлі, дрібного ремонту, харчування, готелів, та транспорту. Тобто приблизно 700 тис. людей, — зазначив Т. Милованов, — Припустимо від чверті до половини з них можуть звільнити під час кризи.

Дійсно, в Китаї за опитуванням рекрутингового агенства Zhaopin.com 40% робітників працюють в нормальних умовах, 25% втратили роботу, 17% не отримують зарплату, а 20% мають затримку з зарплатою. Тому припущення, що роботу втратять від чверті до половини неформально зайнятих працівників в найбільш вразливих галузях втратять робот може бути прийнятим як обґрунтоване та консервативне. За такого сценарію, це буде від 175 до 350 тис. людей. Якщо ж звільнення відбудуться ще в інших галузях неформально зайнятих то цифра буде ще більше».

Отже, за оцінкою колишнього міністра економіки, збільшення безробіття в Україні через кризу, викликану коронавірусом, може скласти від 170 тис. до 500 тис. осіб.

За інформацією Facebook-сторінки Тимофія Милованова

logo