Держпраці: «Білізна» і «Доместос» не вбивають коронавірус

20 березня 2020
18517
Середній бал: 5 із 5

Рекомендації для роботодавців щодо проведення дезінфекції на робочих місцях з метою недопущення поширення COVID–19.

Держпраці: «Білізна» і «Доместос» не вбивають коронавірус

Дезінфекція робочої зони — важливий захід профілактики інфекційних захворювань серед працівників. Від її якості залежить здоров’я і життя людей.


Держпраці розповіла, як правильно проводити дезінфекцію на робочих місцях.

Профілактична дезінфекція має проводитись систематично в місцях ймовірної присутності джерела збудника інфекції.

Необхідно проводити дезінфекцію в місцях загального користування, на об’єктах торгівлі харчовими продуктами, в транспорті й в інших місцях.

Як запобігти коронавірусу на підприємстві ➤

Як дезінфікувати

Для профілактичної дезінфекції використовуються фізичні та хімічні методи. До фізичних методів належить механічне усунення збудників інфекційних хвороб.

Увага! 

Вологе прибирання, провітрювання приміщень є найбільш простим та доступним способом запобігання та розповсюдження інфекційних хвороб.

Хімічну дезінфекцію здійснюють дезінфекційними засобами, що згубно діють на збудників інфекційних хвороб.

Деззасоби — це спеціальні препарати, призначені для знищення різних збудників інфекційних хвороб, які пройшли державну реєстрацію в Україні та мають відповідне свідоцтво.

Увага! 

Такі засоби як «Білизна», «Доместос» та їм подібні є миючими, а не дезінфікуючими. Вони призначені для використання в домашніх умовах.

В організованих колективах та місцях масового перебування людей, де є загроза у одночасному їх інфікуванні, необхідне застосування більш дієвих дезінфікуючих засобів.

Держпраці повідомляє: обираючи дезінфектанти для проведення заходів з метою недопущення поширення випадків COV1D–19 надайте перевагу деззасобам, в інструкції до використання яких передбачено знезараження вірусних агентів. Рекомендується обирати препарати, які не пошкоджують об’єкти обробки, не мають різкого запаху, є безпечними для користувачів і навколишнього середовища, прості в приготуванні робочих розчинів тощо.

В офісних приміщеннях деззасобами обов’язково мають оброблятися поверхні, до яких часто торкається велика кількість людей, а саме:

  • ручки дверей,
  • спинки стільців,
  • ручки на дверцятах холодильника,
  • стаціонарні телефони та інші пристрої спільного користування.
Кадровики запитують

У торгових центрах, супермаркетах, вокзалах, автостанціях та інших місцях масового скупчення людей вологе прибирання всіх приміщень з використанням дезінфекційних засобів має проводитись не менше 3-х разів за зміну з ретельним провітрюванням.

Як призупинити роботу підприємства через коронавірус

У транспортних засобах дезінфекційну обробку необхідно проводити після закінчення робочої зміни і висадки пасажирів. Протягом дня має проводитись вологе прибирання транспортного засобу. Дезінфекції підлягають:

  • підлога,
  • двері,
  • поруччя,
  • сидіння,
  • кабіна водія.

Дезінфекцію здійснюють протиранням або зрошенням з використанням гідропульту або розпилювача рідини. Норми витрат робочого розчину на 1м кв відображені в інструкціях до препаратів. Після закінчення дезінфекційної експозиції (витримки) транспортний засіб необхідно провітрити протягом 15 хвилин та ретельно промити водою до зникнення запаху деззасобу.

➤➤ Дізнайтеся, що таке режим надзвичайної ситуації та як він впливає на роботу підприємств

До уваги роботодавців

Персонал, який виконує роботи із застосуванням робочих розчинів деззасобів, має бути забезпечений індивідуальними засобами захисту – халат, косинка/шапочка, одноразові гумові рукавички, респіратор, взуття, що підлягає дезінфекції.

Після проведення дезінфекції такі працівники мають зняти гумові рукавички і обробити руки спиртовим антисептиком.

Водії транспортних засобів та кондукторів необхідно забезпечити респіраторами та спиртовим антисептиком на зміну (до 12 годин).

Держпраці зауважує: керівники автотранспортних підприємств повинні наказом призначити відповідальних за проведення вологого прибирання приміщень та виконуючих дезінфекцію автотранспорту.

 

 

logo