Кадровик01

Плюс день відпустки за п’ять років роботи

  • 13 квітня 2016
  • 572

Державним службовцям, які матимуть стаж державної служби понад п’ять років, надаватиметься додаткова відпустка тривалістю один календарний день. Її можна поділити на частини будь-якої тривалості або ж замінити грошовою компенсацією

Державним службовцям, які матимуть стаж державної служби понад п’ять років, надаватиметься додаткова відпустка тривалістю один календарний день. Її  можна поділити на частини будь-якої тривалості або ж замінити грошовою компенсацією. 

З набранням чинності нового Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) змінюються умови та порядок надання додаткової щорічної відпустки держслужбовцям за стаж державної служби. КМУ постановою від 06.04.2016 № 270 (далі — Постанова № 270) унормував порядок надання додаткових щорічних відпусток, умови їх поділу, оплати та заміни грошовою компенсацією.

Починаючи з шостого року стажу державної служби, ця відпустка збільшуватиметься на один календарний день за кожний наступний рік. Її максимальна тривалість — 15 календарних днів.

Раніше у кадровиків постійно виникали питання щодо можливості поділу додаткової щорічної відпустки. Постановою № 270 це питання врегульовано: на прохання держслужбовця додаткову відпустку можна буде поділити на частини будь-якої тривалості або замінити грошовою компенсацією.

Окрім того, Постановою № 270 визначено:

  • порядок перенесення (продовження) додаткової щорічної відпустки;
  • періоди роботи, за які держслужбовцю не надається додаткова щорічна відпустка;
  • порядок надання додаткової щорічної відпустки або отримання компенсації за невикористану відпустку при звільненні з державного органу;
  • порядок надання додаткової щорічної відпустки держслужбовцям, які відповідно до чинного Закону № 3723 мають право на таку відпустку більшої тривалості, аніж передбачено Законом № 889.

Від редакції

Докладні роз’яснення щодо порядку надання додаткової щорічної відпустки держслужбовцям відповідно до Закону № 889 готуються до друку в журналі «Кадровик-01».

Налагодити роботу служби персоналу держоргану (відповідно до нового Закону про держслужбу і численних підзаконних актів) можна завдяки послідовним публікаціям у кожному номері журналу «Кадровик-01»:

У пригоді Вам неодмінно стане, зокрема:

Новий Закон «Про державну службу»: про найголовніше

(«Кадровик-01», № 01/2016)

Новий Закон про державну службу: сфера дії

(«Кадровик-01», № 02/2016)

Новий Закон про державну службу: класифікація посад

Присвоєння рангів державним службовцям: що нового?

(«Кадровик-01», № 03/2016)

Хто є хто в системі управління держслужбою
(«Кадровик-01», № 04/2016)

Підготувала
Ольга Савченко,
експерт МЦФЕР: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон