Електронні додатки для боротьби проти коронавірусу

27 березня 2020
3131
Середній бал: 5 із 5

Цифрові інструменти для запобігання поширенню COVID-19 використовують Китай, Ізраїль, Польща та інші країни. Міністерство цифрової трансформації вивчило їх досвід та впроваджує електронні застосунки в Україні.

Електронні додатки для боротьби проти коронавірусу


Наступного тижня Мінцифра запустить одразу три інструменти:

  1. Мобільний додаток для контролю за дотриманням карантину чи самоізоляції

Міністерство запевняє, що не стежитиме за громадянами. Обов’язковий контроль для хворих та добровільний для самоізольованих відбуватиметься шляхом зняття у випадковий період часу геолокації та FaceID.

Переваги

За допомогою додатка хворі зможуть замовляти продукти та ліки онлайн, повідомляти про стан здоров’я тощо.

Також у «Дії» з’явиться можливість моніторити ймовірні контакти з хворим. Ідея полягає у створенні широкої мережі qr-кодів у магазинах, аптеках, таксі тощо. Маючи додаток Дія, людина добровільно зможете відсканувати код. І через додаток її попередять про можливий контакт з хворим. 

Закон про запобігання коронавірусу: чим допоможе кадровикам ➤

  1. Онлайн-челендж #HackCorona in Ukraine

Мінцифра запускає національний конкурс проєктів та ідей від громадян. Челендж спрямований на боротьбу з епідемією та підтримку українців у період пандемії. Найкращі ідеї будуть реалізовані коштом міжнародної технічної допомоги. До журі конкурсу увійдуть топові українські новатори та представники міжнародних донорів. Долучитися до челенджу може кожен.

  1. Онлайн-платформа безкоштовних послуг для бізнесу

У період карантину соціально відповідальний бізнес пропонує багато безкоштовних послуг. Міністерство цифрової трансформації планує зібрати всі послуги на одній платформі.

За інформацією Міністерства та Комітету цифрової трансформації України

logo