Держпраці роз’яснило, чи може роботодавець затримати виплату відпускних під час карантину

7 квітня 2020
10246
Середній бал: 5 із 5

Держпраці роз’яснило, чи може роботодавець затримати виплату відпускних під час карантину

Всеукраїнський онлайн-марафон: як підприємствам пережити весну—2020

Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки, — так скеровує частина 4 статті 115 КЗпП та частина 1 статті 21 Закону «Про відпустки».

Держпраці нагадує, що щорічні відпустки надаються згідно з затвердженим графіком. А роботодавець зобов’язаний письмово повідомити працівника про майбутню відпустку не пізніш як за два тижні до дати її початку.

Проте на практиці трапляються випадки, коли працівнику необхідно взяти щорічну відпустку у стислі строки, і роботодавець йде йому назустріч. Зокрема, під час карантину, для роботодавця це один зі способів зберегти колектив, не вдаючись до неправомірних звільнень.

Надання щорічної відпустки у стислі строки передбачає, що працівник скористається нею в період, відмінний від зазначеного у графіку відпусток.

У такому випадку можна скористатися нормами статті 7 Конвенції МОП «Про оплачувані відпустки» від 24.06.1970 № 132: «Суми за час відпустки виплачують до відпустки, якщо про інше не домовилися працівник і роботодавець».

Тобто, у разі необхідності отримання щорічної відпустки (або її частини) у стислі строки в заяві про відпустку працівник має зазначити термін отримання відпускних, узгоджений між ним та роботодавцем (лист Міністерства праці та соціальної політики України «Про виплату відпусткових» від 05.01.2012  N 7/13/133-12).

Роботодавець у наказі про надання щорічної відпустки також зазначає новий термін виплати відпускних.

⇛ Як продовжити чи перенести відпустку ⇚

Держпраці застерігає:

Виплата відпускних за дні щорічної відпустки в узгоджений між працівником і роботодавцем строк здійснюється у виключних випадках.

Якщо щорічна відпустка надається за графіком, то роботодавець має виплатити відпускні за дні щорічної відпустки не пізніше ніж за 3 календарні дні до початку цієї відпустки.

За інформацією Держпраці у Миколаївській області

logo