Яка максимальна тривалість відпустки за власний рахунок на період карантину. Роз’яснення Держпраці

14 квітня 2020
44117
Середній бал: 5 із 5

Наразі відсутня інформація про закінчення карантину. У роботодавців, кадровиків та інших працівників виникає безліч запитань. Зокрема, щодо відпустки за власний рахунок.

Яка максимальна тривалість відпустки за власний рахунок на період карантину. Роз’яснення Держпраці

⇛ Законні алгоритми роботи з персоналом під час карантину ⇚

Закон Україн «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» вніс зміни до ст. 84 КЗпП. Відповідно до цих змін, у разі встановлення Кабміном карантину, термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною другою цієї статті (не більше 15 календарних днів на рік).

Держпраці нагадує, що відпустка без збереження заробітної плати на час карантину надається працівнику на підставі письмової заяви, в якій має бути зазначено:

1) причина, з якої працівник просить надати неоплачувану відпустку;

2) дата початку відпустки;

3) тривалість відпустки.

Після розгляду заяви роботодавець видає наказ про відпустку без збереження зарплати за згодою сторін на час карантину через коронавірус.

Яка максимальна тривалість відпустки за власний рахунок на період карантину. Роз’яснення ДержпраціЧи можна на час відпустки одного працівника встановити іншому повний робочий час

Коментар експертів MCFR Кадри:

Не плутайте відпустку за згодою сторін на час карантину (ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки) із відпусткою без збереження зарплати працівникам із дітьми на час карантину (п. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

Обидві відпустки надаються наказами, але у наказі про відпустку за статтею 25 Закону про відпустки підставою буде свідоцтво про народження дитини та реквізити розпорядчого акта КМУ, органу місцевого самоврядування чи закладу освіти. Роботодавець не має права відмовити працівниці з дитиною віком до 14 років, якщо вона попросить відпустку без збереження зарплати. Таку відпустку надаємо в силу суб’єктивного права працівника.

Відпустку ж за згодою сторін на час карантину може оформити як працівник, що не має дітей, так і працівниця з дітьми будь-якого віку.

Таку відпустку не подовжують на кількість святкових і неробочих днів, що припадають на неї.

Держпраці наголошує:

У жодному разі не можна відправляти у відпустку за власний рахунок примусово без згоди працівника.

Примусове направлення працівників у відпустку за власний рахунок є грубим порушенням законодавства про працю, відповідальність за яке передбачено статтею 172 Кримінального кодексу України.

За інформацією Держпраці

logo