МОЗ підготував зміни до порядку видачі лікарняних. Долучайтесь до обговорення

15 квітня 2020
5866
Середній бал: 5 із 5

Планують унормувати порядок оформлення листків непрацездатності на час самоізоляції і обсервації.

МОЗ підготував зміни до порядку видачі лікарняних. Долучайтесь до обговорення

Як оплатять лікарняні у період карантину

Федерація профспілок України оприлюднила до обговорення проєкт наказу МОЗ про внесення змін до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян.

Нагадаємо, що Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455 (далі ― Інструкція № 455).

Зокрема, на період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізації та ліквідації її спалахів та епідемій в Україні, лікар, що надає первинну медичну допомогу, може відкрити листок непрацездатності за зверненням хворого. Перед цим лікар має опитати хворого по телефону. Інформацію, що лікарняний відкрито таким чином, фіксують в медичній карті амбулаторного хворого.

Також зміни до Інструкції № 455 визначають, як видаватимуть документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, при карантині.

Якщо тимчасово відсторонили від роботи особу, робота якої пов’язана з обслуговуванням населення, і яка контактувала з інфекційним хворим або є бактеріоносієм, лікуючий лікар або лікар-інфекціоніст оформить листок непрацездатності на підставі результатів досліджень лабораторних центрів МОЗ. Умова — працівника не можливо за згодою тимчасово перевести на іншу роботу, не пов’язану з ризиком поширення інфекційних хвороб.

Також листок непрацездатності видасть лікуючий лікар на період перебування застрахованої особи на самоізоляції чи обсервації під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). В бланку листка непрацездатності у графі «Причина непрацездатності» лікар має власноруч внести запис «11 — ізоляція від COVID-19».

МОЗ підготував зміни до порядку видачі лікарняних. Долучайтесь до обговоренняДізнайтеся, як оформити самоізоляцію працівника під час карантину

Ольга Догадіна

провідний експерт MCFR: Кадри

logo